لیبرمن:آماده‌ایم برای حل اختلافات امتیاز بدهیم

سیاسی

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، اسرائیل و فلسطین نشان دادند که مایلند راهکاری را برای پیشبرد مذاکرات صلح پیدا کنند.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، اسرائیل و فلسطین نشان دادند که مایلند راهکاری را برای پیشبرد مذاکرات صلح پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از ملاقات با آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که به واشنگتن سفر کرده است گفت: به طور قطع ما برای یافتن راهکاری در راستای پیشبرد مذاکرات صلح سخت می‌کوشیم.

این نشست میان وزرای امور خارجه آمریکا و اسرائیل پس از آن برگزار می‌شود که مذاکرات صلح میان رژیم صهیونیستی و فلسطین هفته گذشته به بن‌بست منتهی شد.

در اول آوریل محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با امضای اسنادی به دنبال عضویت فلسطین در 15 سازمان بین‌المللی اقدام کرد. این اقدام فلسطین پس از آن صورت گرفت که طرف اسرائیلی از آزاد کردن 26 زندانی فلسطینی سر باز زد.

لیبرمن اعلام کرد: اسرائیل آماده است تا برای دستیابی به توافقنامه صلح با فلسطین در جریان فرآیندی بسیار حیاتی "فداکاری‌های بسیاری" انجام و امتیازاتی بدهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی رژیم صهیونیستی به جان کری گفت: فکر می‌کنم ما و شما تمایل مشترکی به دستیابی به راهکاری همه‌جانبه در راستای امضای توافقنامه نهایی داریم.

لیبرمن اظهار کرد: ما به دنبال اتخاذ رویکردهایی مثبت از طرف مقابل هستیم و فکر می‌کنیم اقدامات یک جانبه تنها تلاش‌های ما را تضعیف می‌کند.

انتهای پیام

کد N215941