آیت‌الله نوری‌همدانی:

مسئولان باید در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خدمت کنند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب بر رشد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور تاکید کرد و افزود: اعضای شورا باید زمینه ساز این رشد باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب بر رشد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور تاکید کرد و افزود: اعضای شورا باید زمینه ساز این رشد باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای عالی استان‌ها درباره مسئولیت در جامعه گفت: مسئولیت به معنای بر عهده داشتن وظایف است که مسئولیت فردی شامل خودسازی و ایمان به ارزش‌های الهی است زیرا انسان ناپخته است و تنها معصومین کامل هستند.

وی درخصوص مسئولیت‌های اجتماعی و شغلی افراد نیز گفت: انسان موجودی اجتماعی است و وظایفی را در قبال جامعه بر عهده دارد همچنین شغل نیز موجب قرار گرفتن مسئولیت بر عهده افراد می‌شود و عهده دار شدن مسئولیت، کار آسانی نیست.

نوری همدانی تصریح کرد: هدایت انسان، شناختن خدای متعال و تربیت بشر از رسالت‌های الهی انبیا است تا آنها را به سعادت رهنمود سازند همان گونه که پیامبر اسلام نیز تلاش‌های فراوانی در جهت هدایت مردم و عبادت و بندگی خدای متعال انجام دادند.

وی با بیان این‌که «تفکر در جهان خلقت عبادت است» افزود: انسان با تفکر در جهان هستی، خدای متعال را می‌شناسد و به دانایی و توانایی و یکتایی خدا پی می‌برد.

این استاد برجسته حوزه درباره وظیفه سنگین شورا یادآور شد: اعضای این شورا باید به وظایف سنگین خود واقف باشند البته به حمد خدا مسئولیت بر عهده فردی همچون آقای چمران است.

وی اظهار کرد: خدمت‌گزاری به انقلاب و نظام ذخیره آخرت است و در اعمال ما ثبت خواهد شد و همان طور که مردم برای پیروزی انقلاب جان خود را فدا کردند مسئولان نیز باید در همه ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به خدمت بپردازند.

نوری‌همدانی با اشاره به مهم‌ترین عوامل خودسازی گفت: تقوای الهی، پرهیزکاری، علم و عقل در انسان زمینه ساز خودسازی می‌شود.

وی انقلاب را زمینه ساز بیداری اسلامی در جهان دانست و افزود: غرب و استکبار جهانی با خوی خودبرتربینی علیه انقلاب سالامی بپاخاسته است اما انقلاب اسلامی در ادامه راه انبیای الهی به بیدارگری دست زد و مردم را از زیر سایه ظلم نجات بخشید.

این مرجع تقلید درخصوص امر به معروف در جامعه نیز بیان کرد: امر به معروف از وظایف مهم اجتماعی به شمار می‌رود که اگر به آن بی‌توجه باشیم گناه جامعه را فرا می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین وظیفه ما حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است به ویژه حفظ دستاوردهای هسته‌ای کشور که با تلاش‌های فراوانی به دست آمده است از دیگر وظایف ما است و نباید از آن عقب نشینی کنیم.

انتهای پیام

کد N215852