آیت‌الله علوی‌گرگانی:

در انجام وظایف، ضابطه‌ها را به خاطر رابطه کنار نگذاریم

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: نباید در انجام وظایف خود ضابطه‌ها را به خاطر رابطه کنار بگذاریم.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: نباید در انجام وظایف خود ضابطه‌ها را به خاطر رابطه کنار بگذاریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای عالی استان‌ها با اشاره به اهمیت بهره گیری از رهنمودهای مراجع خطاب به ریاست شورا گفت: آقای چمران به عنوان یکی از مفاخر انقلاب همیشه یار و یاور انقلاب اسلامی بوده و خواهد بود.

این استاد برجسته با اشاره به این‌که «اعضای شورا نمایندگان مردم هستند» افزود: باید رضایت خداوند در راس امور قرار بگیرد و خدمت به مردم را مورد توجه قرار دهیم و حق همه چیز را به خوبی ادا کنیم.

علوی گرگانی توجه به کلام وحی را مانع از انحراف دانست و تصریح کرد: اگر مال و جان انسان‌ها در دست افرادی قرار بگیرد که توجهی به کلام وحی ندارند موجب خارج شدن انسان‌ها از مسیر درست خواهند شد.

وی با بیان آیاتی از سوره نساء خاطرنشان کرد: قرآن کریم از صاحبان پست و مقام می‌خواهد در زندگی خود به قسط و عدالت توجه کنند و در همه امور خدا را ناظر اعمال خود بدانند و به فکر آخرت خود باشند.

این استاد برجسته افزود: حتی اگر حق گوئی و حق مداری به ضرر انسان باشد هیچ کس نباید در انجام وظایف خود ضابطه‌ها را به خاطر رابطه کنار بگذارد و در جامعه اسلامی حقی را نادیده بگیرد و از میان ببرد چرا که حق انسان را به سعادت رهنمون می‌سازد.

وی همچنین در مورد شخصیت سلمان فارسی خاطرنشان کرد: سلمان همواره حق را به جای می‌آورد و حق را به صاحب حق اعطا می‌کرد از این رو به مقام والایی رسید.

علوی گرگانی یادآور شد: نباید در مناسبات اجتماعی به خاطر نفع اطرافیان قانون و حق را کنار بگذاریم بلکه باید خدمت خالصانه و توجه به حق را در امور در نظر گیریم.

وی در پایان بر همفکری و همراهی اعضای شورای عالی در جهت رفع مشکلات در جامعه تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N215779