آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

شیوه غرب بزرگ‌نمایی مشکلات ایران است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: دشمنان اسلام و ایران همواره با دروغ گوئی مسائل کشورمان را بیان می‌کنند که قطعنامه اروپا نشان دهنده نگاه آنها نسبت به کشور ایران است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار اعضای شورای عالی استان‌ها درباره ویژگی‌های مهم پرهیزکاران گفت: پرهیزکاران هرگز به سمت گناه نمی‌روند و می‌توان رویکرد آنها را در سیره اهل بیت(ع) به خوبی مشاهده کرد که ویژگی‌های مهم پرهیزکاران می‌تواند الگوی خوبی برای ما باشد.

وی خداشناسی را یکی از مشخصات مهم پرهیزکاران برشمرد و افزود: پرهیزکاران در همه جای زندگی خود، خدا را در نظر می‌گیرند و با او آشنا هستند آن گونه که در سیره اهل بیت(ع) نیز خداشناسی مشهود است و دنیا را در برابر خدای متعال ناچیز می‌دیدند.

مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم که در دنیا به گناه آلوده نشویم باید خداوند را بزرگ و با عظمت جلوه دهیم زیرا چنین نگاهی انسان را از آلودگی و کج روی باز می‌دارد و دنیا را بی ارزش می‌انگارد که این رویکرد باید سرلوحه همه افراد در جامعه قرار بگیرد.

وی خطاب به اعضای شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: شما نمایندگان همه مردم هستید و باید ضمن حل مشکلات مردم در جامعه نام نظام اسلامی را بزرگ و با اعمال خود اسلام را زنده نگاه دارید.

این استاد برجسته حوزه همچنین با اشاره به قطعنامه پارلمان ارپا علیه ایران یادآور شد: پارلمان اروپا خود را یک منبع بزرگ علمی می‌داند اما چه سخن‌های سخیف و مبتذلی عنوان می‌کند.

وی تصریح کرد: پارلمان اروپایی در مورد انتخابات سال گذشته جمهوری اسلامی که بدون هیچ اعتراضی و در بالاترین سطح انجام شد می‌گوید که این انتخابات مورد قبول ما نیست که این امر نشان دهنده بی ارزش بودن این پارلمان و گفته‌هایش است.

مکارم‌شیرازی شیوه غرب را دروغ‌گویی و بزرگ‌نمایی در مورد مشکلات ایران دانست و گفت: دشمنان اسلام و ایران همواره با دروغ گوئی مسائل کشورمان را بیان می‌کنند که قطعنامه اروپا نشان دهنده نگاه آنها نسبت به کشور ایران است.

وی بیان کرد: از خدا می‌خواهیم که ما را در راه اعتلای اسلام تنها نگذارد تا بتوانیم عظمت جمهوری اسلامی ایران را در جهان نشان دهیم هرچند خدمت خالصانه به مردم عبادت است و نشانه عظمت جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام

کد N215766