نخست وزیر اسپانیا رویدادهای اخیر اوکراین را غیرقابل پذیرش خواند

اسپانیا,روسیه

مادرید- ایرنا - ˈماریانو راخویˈ نخست وزیر اسپانیا امروز پنجشنبه نگرانی خود را در باره جدیدترین حوادث چند شهر شرقی اوکراین، که در آنها طرفداران پیوستن به روسیه ساختمان های دولتی را اشغال کرده اند، ابراز و این اقدامات را ˈغیر قابل پذیرشˈ توصیف کرد .

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، راخوی که برای آگاه کردن نمایندگان مجلس این کشور در مورد تصمیهای جلسه اخیر شورای اتحادیه اروپا در مجلس حضور یافت، تاکید کرد که استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین اموری بدیهی هستند و به این دلیل از روسیه خواست که برای کاهش تنش ها در منطقه ، مسئولیت قبول کند .

وی ادامه داد: هم اکنون حمایت روسیه در کاهش تنش ها و کمک به مقامات اوکراینی برای در دست گرفتن کنترل اوضاع و استقرار امنیت شهروندان این کشور بسیار مهم است .

راخوی از طرح تحریم های تدریجی روسیه که در اتحادیه اروپا توافق شده است، دفاع کرد و گفت که این امر باید مکانیسمی ˈانگیزه گراˈ باشد تا تا دولت روسیه را برای تغییر موضع خود در روسیه تجدید نظر کند.

نخست وزیر تصریح کرد: اگر روسیه اقدامات دیگری انجام دهد که بر بی ثباتی اضافه کند، پیامد های درازمدتی در تمامی زمینه های اقتصادی و در روابطش با اتحادیه اروپا در پی خواهد داشت .

اروپام **1234**1479
کد N215676