نظامیان ایتالیایی زندانیان عراقی را در ناصریه شکنجه می کردند

ناصریه,ایتالیا

رم - ایرنا - یک برنامه تلویزیونی در ایتالیا از وجود اتاق های شکنجه در ناصریه عراق و بازجویی همراه با شکنجه زندانیان عراقی توسط نظامیان ایتالیایی پرده برداشت.

به گزارش ایرنا، برنامه تلویزیونی ˈشغال هاˈ در کانال مدیاست با پخش تصاویر و شواهد تکان دهنده از شکنجه و تحقیر زندانیان عراقی در حین بازجویی، از بدرفتاری ایتالیایی ها در حین ماموریت در عراق پرده برداشت.

پس از گذشت 10 سال از فاجعه ناصریه عراق که در آن 19 نظامی ایتالیایی به دنبال یک عملیات انتحاری علیه پادگان ایتالیایی ها جان خود را از دست دادند، دو نظامی ایتالیایی از موارد بازجویی به همراه شکنجه زندانیان عراقی در یک ساختار سری در نزدیکی پایگاه ایتالیایی ها خبر دادند.

این دو نظامی ایتالیایی که در عملیات ˈبابل کهنˈ در عراق حضور داشتند، در گفت و گو با این برنامه تلویزیونی گفتند که در نزدیکی پایگاه ایتالیایی ها در ناصریه عراق یک مرکز سری وجود داشت که در ان زندانیان عراقی مخالف اشغال این کشور از سوی نیروهای خارجی، مورد بازجویی و شکنجه قرار می گرفتند.

این در حالیست که تاکنون فقط صحبت از سازمان سیا و نیروهای ویژه آمریکایی در جریان شکنجه ها و بازجویی ها در زندان ابوغریب می شد.

این دو نظامی ایتالیایی اظهار داشتند که زندانیان عراقی در یک فضای 100 متری به دست ماموران اطلاعات و امنیت نظامی ایتالیا موسوم به ˈسیزمیˈ و برخی دیگر از نیروهای ویژه بازجویی می شدند.

ایتالیا از سال 2003 تا 2006 میلادی به همراه آمریکا و نیروهای متحدین در عملیات ˈبابل کهنˈ در عراق با بیش از سه هزار نظامی حضور پیدا کرد و در طول این مدت 39 قربانی نظامی و غیر نظامی داد.

اروپام ** 2171**1479
کد N215584