فرمانده ناتو از احتمال اعزام نیروهای آمریکایی به شرق اروپا خبر داد

ایسنا نوشت:

فرمانده ارشد ناتو در اروپا در واکنش به تهدیدهای نظامی روسیه علیه اوکراین گفت که این تهدیدها می‌تواند در نهایت منجر به استقرار نیروهای آمریکایی در کشورهای عضو ائتلاف در شرق اروپا که احساس خطر می‌کنند، شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده نیرو هوایی آمریکا و از فرماندهان ارشد ناتو در اروپا در گفتگو با این خبرگزاری گفت: وی مداخله هیچ کشور از جمله آمریکا را منتفی نمی‌داند.

وزرای خارجه 28 کشور عضو ائتلاف ناتو به بریدلاو تا روز سه‌شنبه مهلت داده‌اند گام‌های تضمینی ارائه دهد که بر اساس آنها کشورهای ناتو که به روسیه نزدیک هستند می‌توانند از حمایت دیگر کشورهای ائتلاف برخوردار شوند.

بریدلاو گفت: در حال حاضر بدنبال یک بسته اقدامات زمینی، هوایی و دریایی هستیم که می‌تواند برای متحدان شرق دور ما تضمین‌کننده باشد. وظیفه من این است که تا هفته آینده این بسته تضمینی را ارائه دهم. من به ارائه این تضمین‌ها تا زمان مقرر متعهدم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سربازان آمریکا به کشورهای خط مقدم ناتو که به روسیه نزدیکتر هستند، اعزام خواهند شد یا خیر؟ گفت: من مشارکت هیچ کشوری را منتفی نمی‌دانم.

بریدلاو در پایان کنفرانس ناتو در پاریس اظهار داشت که از حضور سربازان روسی در اوکراین کاسته نشده است.

این ژنرال چهار ستاره آمریکایی در روشن کردن نقطه نظرات خود یکسری تصاویر ماهواره‌ای ارائه داد و گفت که این تصاویر نشان می‌دهد جنگنده‌ها، هلی‌کوپترهای نظامی، یگان زرهی و توپخانه ارتش روسیه و احتمالا گردان نیروهای ویژه هوابرد این کشور در مناطقی در شرق اوکراین و نزدیک مرز روسیه از جمله سواحل دریای آزوف مستقر هستند.

بریدلاو تاکید کرد: آنچه ما مشاهده می‌کنیم نیرویی حدود 40 هزار تن است. من این نیروها را تلفیقی از ارتش می‌دانم. به بیان دیگر اینها نظامیانی هستند که تمامی توانمندی‌های انجام اهداف نظامی را دارند.

5252

کد N215529