یک حقوق دان ارشد وابسته به حزب حاکم پاکستان در حمله تروریستی کشته شد

کراچی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: مهاجمان ناشناس یک حقوق دان ارشد وابسته به حزب ˈمسلم لیگ شاخه نوازˈ، حزب حاکم فعلی پاکستان را روز پنجشنبه در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب این کشور به قتل رساندند.

به گزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی به نقل از گزارش پلیس کراچی افزودند: ˈوقار الحسن شاهˈ وکیل ارشد دادگستری و رییس کانون وکلای حزب مسلم لیگ شاخه نواز امروز در منطقه ˈگلشن اقبالˈ این شهر هدف حمله تروریستی مهاجمان ناشناس قرار گرفت و در دم جان سپرد.

پلیس کراچی اعلام کرد: مهاجمان پس از ارتکاب جرم به سرعت از محل حادثه متواری شده و تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است.

جامعه وکلای کراچی پس از این حمله و کشته شدن وقار الحسن، حضور در جلسات دادگاه را تحریم کردند.

در همین حال، اعضای ارشد و هواداران حزب مسلم لیگ شاخه نواز نیز از دولت ایالت سند، نیروهای امنیتی و دیوان عالی پاکستان خواستند تا هر چه سریعتر عناصر تروریستی و جنایتکار این اقدام را شناسایی و بازداشت کنند.

انفجار بمب، افزایش خشونت های فرقه ای و قتل های هدفمند در کراچی در ماه های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

پیش تر در حوادث قتل های هدفمند تروریستی در شهر بندری ˈکراچیˈ پاکستان، 12نفر از جمله دکتر ˈحیدر رضاˈ یک پزشک برجسته وابسته به شیعیان پاکستان کشته شدند.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان پیشتر اعلام کرده بود: سال 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این سال، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونت های سیاسی و قتل های هدفمند تروریستی به ویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

آساق**ا.ر**1095**1144
کد N215384