بیانیه سازمان بسیج جامعه پزشکی درباره ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت

سازمان بسیج جامعه پزشکی درباره ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اجرای کامل این سیاست‌ها می‌تواند شاخص مناسبی برای میزان عمل دولت و مسئولان حوزه سلامت به این سیاست‌ها باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«ابلاغ سیاست‌های کلی نظام سلامت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، که استقبال گسترده متولیان کشور،‌ صاحب نظران و دلسوزان این عرصه را بدنبال داشته است، می‌تواند نقطه عطفی در عرصه سلامت کشور باشد، که در این خصوص چند نکته قابل ذکر است:

1- این سیاست‌ها،‌ در برگیرنده تمامی آرمان‌ها و ایده‌آل‌های محقق شده و نشده نظام سلامت کشور می‌باشد، و اجرای کامل این سیاست‌ها می‌تواند و باید، منتج به تحقق بند آخر این ابلاغیه شود که همانا (تبدیل ایران به قطب پزشکی منطقه جنوب غربی آسیا و جهان اسلام) می‌باشد. و این می‌تواند شاخص مناسبی برای میزان عمل دولت و مسئولان حوزه سلامت به این سیاست‌ها باشد.

2- آنچه که مسلم است، آن است که بستر و ساختار فعلی نظام سلامت کشور ما،‌ ظرفیت و کارایی لازم را برای اجرای کامل این سیاست‌ها ندارد. بنابراین طراحی یک ساختار جامع، یکپارچه، هماهنگ و هم افزا برای پیاده‌سازی این سیاست‌ها، ضرورتی انکار‌ناپذیر است. که همه دستگاه‌های متولی در امر سلامت باید بدان عنایت داشته باشند.

3- علاوه بر توجه بر ضرورت وجود یک ساختار و نظام متناسب و کارآمد، پیاده‌سازی این سیاست‌ها بر بستر آن ساختار طراحی شده،‌ نیازمند مدیریتی جهادی، مدبرانه و خستگی ناپذیر است. عنایت به شعار سال که در آن مولفه (مدیریت جهادی) برجسته می‌باشد، لزوم توجه به این مولفه را چند برابر می‌سازد که امید است مسئولان امر، این نکته کلیدی را مد نظر داشته باشند.

4- افزون بر ضرورت طراحی ساختار کارآمد و مدیریت جهادی برای تحقق کامل این سیاست‌ها، وضع قوانینی راهگشا توسط مجلس محترم شورای اسلامی، حمایت لازم و نیز نظارت دقیق بر اجرای این سیاست‌ها امر ضروری می‌باشد که امیدواریم این امر با تلاش اعضای محترم کمیسیون بهداشت، بیش از پیش محقق گردد.

در پایان ضمن تشکر مجدد از مقام عظمای ولایت جهت ابلاغ این سیاست‌های امید بخش، استقبال مسئولین محترم حوزه سلامت را به فال نیک گرفته، بر آمادگی هر چه تمام‌تر سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور جهت کمک به اجرای هر چه بهتر این سیاست‌ها تاکید می‌ورزیم.»

انتهای پیام

کد N215381