گزارش خبرنگار اعزامی مهر ؛

وزیر امور خارجه وین را ترک کرد

سیاست خارجی

تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به ریاست محمد جواد ظریف وین را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به وین، تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به ریاست محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان پس از دو روز مذاکره وین را به مقصد تهران ترک کرد.

تیم مذاکره کننده هسته ای از روز دوشنبه وارد وین شد .

مذاکرات از روز گذشته به طور رسمی آغاز شد . 4 دور از مذاکرات در سطح معاونین برگزار و همه موضوعات در دو روز یک بار مرور شد . دو طرف از 23 اردیبشت ماه وارد نگارش متن توافق خواهند شد .

 ظریف گفت: همان طور که در مصاحبه مشترک گفتیم و قبلا هم پیش بینی کردیم به میانه راه گفتگوهای توافق جامع رسیدیم . در سه ماه گذشته همه موضوعات مورد نظر ظرفین مورد توجه قرار گرفت و دید گاه ها مطرح شد.
وی اظهار داشت: همانطور که احساس می کردیم در سال های گذشته نقاط ابهام در مورد برنامه هسته ای ایران روشن شد و از الان سه ماه فرصت است تا محصول نهایی تبیین شود.

وی ادامه داد: برای اینکه در این مرحله حداکثر وقت را داشته باشیم، همانطور که در ابتدای سفر هم اعلام کردیم کمیته مشورتی حقوقی شامل اساتید برجسته حقوق بین الملل تشکیل دادیم که در این اجلاس برخی از آنها به ما پیوستند.

ظریف اظهار داشت: این کمیته مشورتی در کنار هیات مذاکره کننده مسئولیت مشورت حقوقی را برعهده دارد تا تیم مذاکره کننده دقیق تر وارد مرحله نهایی شود.

قرار است امروز و فردا اولین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در وین به ریاست حمید بعیدی نژاد و کلمنت استفان برگزار می شود.