۰
نعیم قاسم:

بشار اسد پیروز انتخابات است/ غرب واقعیت های سوریه را بپذیرد

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آفریقا و خاورمیانه

معاون دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به مشارکت بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی وی در این انتخابات از غرب خواست از رویاپردازی بی نتیجه دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز ، شیخ نعیم قاسم تاکید کرد: مخالفان سوری و حامیان عربی و غربی شان باید بپذیرند که بشار اسد در انتخابات سال جاری نامزد خواهد شد و در آن پیروز خواهد شد هر چند که گروههای مسلح دستاوردهایی داشته باشند.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان اعلام کرد: بشار اسد با گذشت سه سال از شروع جنگ ویرانگر سوریه از حمایت و پایگاه مردمی در سوریه برخوردار است. دو سال قبل انتظار می رفت که مخالفان در برکناری رئیس جمهوری سوریه شکست بخورند.

وی افزود: همه باید بدانند که در سوریه چند گزینه وجود دارد: یا بشار اسد با توافق و تفاهم با طرف دیگر به  عنوان رئیس جمهور باقی بماند و دیگر اینکه مخالفان نمی توانند جایگزین شوند و در سوریه حکومت کنند زیرا توان آن را ندارند و قبلا شانس خود را آزموده اند و شکست خورده اند از همین رو گزینه روشن است تفاهم با بشار اسد برای دست یابی به نتیجه یا ادامه بحران.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: واقعیت عملی وجود دارد غرب باید با واقعیت سوریه برخورد کند نه با آرزوها و رویاهای خود که اشتباه بودن آن ثابت شده است و اگر ده سال این خط مشی ادامه پیدا کند نتیجه ای به دست نمی آید.

وی افزود: بشار اسد نامزد می شود و یپروز می شود زیرا پایگاه مردمی بالایی در سوریه دارد و همه طوایف و در راس آنها سنی ها حامی وی هستند. احتمال می دهم که انتخابات در موعد مشخص آن برگزار شود و بشار اسد نامزد خواهد شد.

نعیم قاسم بیان کرد: آمریکا و همپیمانان غربی اش دچار سردرگمی هستند و سیاست روشنی در قبال سوریه که به محلی برای حضور افراطی های سراسر دنیا تبدیل شده است ندارند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.