نویسنده رژیم صهیونیستی:

تل آویو تصمیم به تنبیه محمود عباس دارد

ابومازن,مرکز اطلاع رسانی فلسطین

تهران - ایرنا - الیکس ویشمن، تحلیل گر روزنامه صهیونیتسی ˈیدیعوت آحارونوتˈ گفت: اسرائیل تصمیم دارد تشکیلات خودگردان فلسطین را به دلیل اینکه قصد دارد به سازمان ملل مراجعه کند، به مجازات برساند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی اضافه کرد که تحریم شرکت ملی ارتباطات از سوی تل آویو اقدامی اتفاقی نیست.

ویشمن در مقاله ای که در یدیعوت آحارونوث به چاپ رسانده، ادامه داد: هر یک از فرزندان ابومازن و محمد مصطفی معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد دولت رام الله بخش اعظم سهام این شرکت را در اختیار دارند و همین مساله موجب شد تا اسرائیل این شرکت را تحریم کند و از این طریق بر تصمیمات عباس و دولت متبوعش تاثیر گذارد.

در این مقاله همچنین آمده است: یکی از شیوه های مجازات که اسرائیل آن را در صورت ادامه تلاش های عباس برای مراجعه به سازمان ملل اعمال خواهد کرد تغییر شیوه ارتباط و تماس با تشکیلات رام الله است.

وی تاکید کرد: در صورت ادامه تلاش های محمود عباس، تماس ها و رایزنی های به جای اینکه میان مقامات سیاسی طرفین صورت گیرد، از رهگذر دستگاه های نظامی و امنیتی صورت می گیرد.

ویشمن تصریح کرد: تل آویو از اعمال هرگونه مجازات هایی که امکان دارد به فروپاشی نهادهای امنیتی این تشکیلات بینجامد، پرهیز خواهد کرد.

تحلیلگر نظامی روزنامه یدیعوت آهارانوت اظهار داشت: همه مقامات سیاسی اسرائیل می دانند که فروپاشی نهادها و سرویس های امنیتی تشکیلات خودگردان خسارت های سنگین و لطمات جبران ناپذیری به اسرائیل وارد خواهد کرد.»

وی ادامه داد: محافل راهبردی اسرائیل پیش بینی می کنند که مذاکرات متوقف گردد و مراجعه عباس به سازمان ملل موجب بروز بحران امنیتی در کرانه باختری شود که این به معنای از سرگیری عملیات مسلحانه علیه مواضع اسرائیلی خواهد بود.

مترجمام**1502**1856
کد N215071