شورای امنیت به تقویت نیروهای سازمان ملل در سودان رای داد

قطعنامه 2148

نیویورک، ایرنا- نماینده دائم نیجریه و رییس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که در نشست امروز این شورا قطعنامه 2148 که به موجب ان تدابیر و اقدامات سازمان ملل برای محافظت از جان شهروندان این کشور و کمک های انسانی به آن ها افزایش خواهد یافت را به اتفاق آرا تصویب کردند.

به گزارش ایرنا، جوی اگووا در پایان نشست این شورا در جمع خبرنگاران اظهار داشت اعضای شورای امنیت همچنین آخرین تحولات مربوط به کشورهای افریقای مرکزی ، سوریه ، مالی ، سودان و لیبی مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وی افزود : به موجب قطعنامه جدید شورای امنیت تدابیر جدیدی برای برای مقابله با نا آرامی ها و خشونت های جاری در سودان اجرا خواهد شد که حفاظت از جان شهروندان غیر نظامی این کشور را در اولویت کاری قرار می گیرد.

رییس شورای امنیت سازمان ملل از جمله مواردی که در این قطعنامه به ان ها به مسئله کمک رسانی های بیشتر به آسیب دیدگران وآوارگان سودانی ، حفاظت نیروهای سازمان ملل در این کشور، میانجی گری میان نمایندگان دولت و نیروهای مسلح غیر دولتی اشاره کرد.

رییس شورای امنیت خاطر نشان کرد بر اساس این قطعنامه مسئله کمک رسانی بیشتر به آوارگان، افزایش صلح بانان سازمان ملل و تلاش برای میانجی گری میان دولت و گروههای مخالف به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

به دنبال بحران در سودان بیش از یک میلیون نفر از مردم این کشور مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند و بیش از سه میلیون دیگر در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

اروپام 2253 **1908
کد N215056