ظریف در نشست خبری با اشتون:

تمام موضوعات توافق جامع را بررسی کردیم

سیاست خارجی

هنوز کار جدی مفصلی نیاز است تا اختلافاتی که در این زمینه به صورت طبیعی وجود دارد، مورد بحث قرار گیرد. در این شرایط وارد مرحله بعدی مذاکرات می شویم، که تلاش می‌کینم فاصله ها را کم کنیم.

وزیر امور خارجه در خصوص مباحثی که در این دور از مذاکرات مطرح شد گفت: این دور از مذاکرات تمام مسائل توافق نهایی را پوشش می داد، اکنون مذاکرات و بحث های ریزی را در مورد موضوعات مختلف و تمام موضوعاتی که به نحوی در قالب توافق جامع خواهد گنجید را انجام داده ایم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به وین، محمد جواد ظریف در نشست مشترک خبری با کاترین اشتون اظهار کرد: در این مرحله از مذاکرات نماینده اتحادیه اروپا، من و هیات‌ها و مدیران سیاسی کشورهای چین، روسیه، آمریکا، فرانسه، آلمان و بریتانیا حضور داشتیم.

وی با بیان اینکه در سومین روز از مذاکرات در این مرحله مذاکرات به پایان رسید، گفت: تلاش هایمان در این دور از مذاکرات برای دست یافتن به تفاهم جامع در مورد موضوع هسته ای همانطور که در برنامه اقدام مشترک ژنو برنامه ریزی شده بود، به پایان رسید.

ظریف در خصوص مباحثی که در این دور از مذاکرات مطرح شد، گفت: این دور از مذاکرات تمام مسائل توافق نهایی را پوشش می‌داد، اکنون مذاکرات و بحث های ریزی را در مورد موضوعات مختلف و تمام موضوعاتی که به نحوی در قالب توافق جامع خواهد گنجید، انجام داده ایم.

وزیر خارجه ادامه داد: هنوز کار جدی مفصلی نیاز است تا اختلافاتی که در این زمینه به صورت طبیعی وجود دارد، مورد بحث قرار گیرد. در این شرایط وارد مرحله بعدی مذاکرات می شویم، که تلاش می‌کینم فاصله ها را کم کنیم.

کد N214992