یک منبع نظامی روسیه:

استقرار ناوشکن آمریکا در دریای سیاه تهدیدی علیه امنیت روسیه نیست

روسیه

تهران-ایرنا- یک منبع ارتش روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که استقرار یک ناوشکن با موشک های هدایت شونده در دریای سیاه توسط نیروی دریایی آمریکا تهدیدی علیه امنیت روسیه محسوب نمی شود بلکه این اقدام آمریکا تلاش برای ایجاد فشار روانی علیه مسکو است.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، این منبع نظامی روسیه خاطر نشان کرد: این اقدام آمریکا فقظ نشانگر این است که روسیه بداند آمریکا تا چه میزان از دولت اوکراین حمایت می کند البته این ناوشکن وارد آب های روسیه نخواهد شد اما مجهز به موشک است بنابراین تمامی رسانه های اوکراینی و غرب اعلام می کنند که حضور این ناوشکن نشان از حضور نظامی ارتش آمریکا در منطقه است.

این منبع در عین حال تاکید کرد که براساس یک توافقنامه بین المللی استقرار کشتی های جنگی در دریای سیاه که به ناوگان یک کشور با آبهای منطقه ای تعلق ندارد، محدود است.

پیش از این گزارش شده بود که این ناوشکن آمریکا قرار است روز پنجشنبه وارد دریای سیاه شود.این دومین ناوشکن آمریکایی است که اخیرا وارد دریای سیاه شده است و برخی استقرار این کشتی های جنگی آمریکا در دریای سیاه را تلاش آمریکا برای تقویت حضور نظامی در این منطقه در بحبوحه اقدامات روسیه در اوکراین دانسته اند.

همچنین پیش از این گزارش شده بود که نیروی دریای آمریکا پس از طولانی شدن اقامت ناوشکن «تراکستن»که به موشک های هدایت شونده مجهزاست و به منظور انجام تمرینات نظامی با رومانی و بلغارستان در دریای سیاه بسر می برد، تصمیم دارد که یک فروند ناوشکن دیگر را به این منطقه روانه کند.

مترجمام**9234**1856
کد N214893