یاراحمدی:

نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند

قرآن کريم

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند و باید حضوری جدی و موثر داشته باشند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: نمایندگان ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند و باید حضوری جدی و موثر داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولی یاراحمدی امروز در مراسم افتتاحیه هفتمین دوره اردوی آمادگی قاریان و حافظان ممتاز کشور جهت اعزام به مسابقات بین‌المللی در سازمان اوقاف اظهار کرد: با حمایت نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و همکاری اساتید قرآنی حرکت قرآنی خوبی در سازمان اوقاف و به تبع آن در کشور شکل گرفته که شاید بتوان گفت بخشی از مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری را پاسخ داده باشد.

وی با اعلام این‌که «مسابقات قرآنی در تمام ابعاد باید رشد پیدا کند» افزود: مسابقات سراسری قرآن به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی کشور سهم بسیار بالایی در میان جامعه قرآنی پیدا کرده است و به اذعان بسیاری در روند آموزش قرائت و حفظ نیز در کشور بسیار تاثیرگذار است.

یاراحمدی با اشاره به تغییرات کیفی مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: حذف مسابقات منطقه‌ای، فراهم سازی امکان شرکت تمامی علاقه مندان و سه مرحله‌ای برگزار کردن مسابقات نهایی از جمله تغییرات صورت گرفته در راستای کیفی سازی مسابقات سراسری قرآن در دوره اخیر است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «مسابقات سراسری قرآن باید به عنوان مهمترین رویداد قرآنی کشور موج آفرین باشد» افزود: باید فضای استان میزبان و تمام مسئولان استانی آن به تبع برگزاری مسابقات قرآن، شوری قرآنی پیدا کند که امسال در استان فارس و شهر شیراز بواسطه برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآنی و برپایی 150محفل قرآنی این فضای قرآنی را شاهد بودیم.

وی با اعلام این‌که «یکی از ابعاد مسابقات قرآن و حضور قاریان برتر پس از برگزاری در مسابقات بین المللی یک تبلیغ برای شیعه و جمهوری اسلامی است» خاطرنشان کرد: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با توجه به برخورداری از رهبری قرآنی و شهیدان به عنوان عاملان اصلی قرآن باید در مسابقات بین المللی سایر کشورها بهترین عملکرد و نتیجه را داشته باشند، زیرا ایران اسلامی در عمل به فرامین و قوانین قرآنی از سایر کشورها جلوتر است.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان برگزاری این اردو را نشانی از همراهی و همدلی جامعه قرآنی کشور دانست که باید بیش از گذشته وجود داشته باشد.

انتهای پیام

کد N214761