هادی غفاری: مجمع نیروهای خط امام در انتخابات آینده حضور خواهند داشت

سیاسی

هادی غفاری اعلام کرد که مجمع نیروهای خط امام در انتخابات آینده در چارچوب اصلاح‌طلبان شرکت خواهند کرد اما هیچ صحبتی برای سرلیستی فردی خاص من جمله آقای عارف نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این فعال سیاسی در حاشیه مراسم ختم پدر همسر حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی با اشاره به تدوین حقوق شهروندی توسط دولت گفت: موضوعات مرتبط با حقوق شهروندی در قانون اساسی وجود دارد اما قانون اساسی برای اینکه منضج شود و قابل پیاده سازی شود، نیاز به تدوین قانون عادی دارد و قانون اساسی هر جامعه‌ای قانون مرجع است که تمام قانون‌ها باید براساس آن تدوین و اجرا شود لذا تدوین حقوق شهروندی توسط دولت در چارچوب قانون اساسی کاری درست و مثبت است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به قطعنامه حقوق بشری پارلمان اروپا بر ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: اتحادیه اروپا راه خود را می‌رود و از ابتدا نیز با ما رو راست نبوده است اما ما باید به دور از جو زدگی حرکت کنیم و عاقلانه عمل کنیم .

غفاری با اشاره به تاکید امام در بخش جمهوریت نظام گفت: امام راحل از ابتدا هم به مردم و جمهوریت اعتقاد داشتند و اساس حرف امام نیز خواست مردم بود .

انتهای پیام

کد N214755