آمریکا حضور خود در دریای سیاه را با اعزام رزمناو دیگر تقویت می کند

دریای سیاه,آمریکا

بلگراد-ایرنا- نیروی دریای آمریکا پس از طولانی شدن اقامت ناوشکن ˈ Trakstan ˈ که به موشک های هدایت شونده مجهزاست و به منظور انجام تمرینات نظامی با رومانی و بلغارستان در دریای سیاه بسر می برد، تصمیم دارد که یک فروند ناوشکن دیگر را به این منطقه روانه کند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه های اینترنتی منطقه بالکان، ˈدرک چولتˈ معاون وزیر دفاع آمریکا در امور مسایل بین الملل در این مورد گفت: طی یک هفته آینده یک فروند کشتی جنگی دیگر به دریای سیاه فرستاده می شود.

وی همچنین افزود: وزارت دفاع آمریکا توقف ناوشکن Trakstan در دریای سیاه را به خاطر تمرینات نظامی با نیروهای دریایی رومانی و بلغارستان تمدید کرده است.

این مقام آمریکایی با اشاره به اینکه وجود دو ناوشکن این کشور در آب های دریای سیاه نشانه ای از پاسخ قاطع وزارت دفاع آمریکا در قبال بحران اوکراین است، تاکید کرد که تصمیم مقامات مسکو مبنی بر پذیرفتن نتایج همه پرسی در شبه جزیره کریمه برای پیوستن به روسیه با چشم انداز و دیدگاه های واشنگتن یعنی آزادی و صلح در اروپا مطابقت ندارد.

رومانی و بلغارستان بدون داشتن شرایط لازم در سال 2004میلادی به عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سپس در سال 2008 میلادی به اتحادیه اروپا پذیرفته شدند.

اروپام**2061** 1064
کد N214600

خواندنی از سراسر وب