از وقف 15 ساعته آب در میامی تا وقف باغ برای ترویج قرآن در سمنان

وقف,سازمان اوقاف

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی گفت: پنج فقره وقف جدید با اجرای طرح آرامش بهاری در میامی ایجاد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، سیدمصطفی مجیدی اظهار کرد: موقوفات خوبی از ابتدای اجرای طرح آرامش بهاری در شهرستان‌های شاهرود و میامی، تاکنون در این شهرستان‌ها ایجاد شده است که جای تقدیر از واقفان خیراندیش دارد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح آرامش بهاری، خیمه‌های معرفت نیز در این دو شهرستان تابعه استان سمنان برپا شد و واقفان و نیکوکاران با حضور در این خیمه‌ها به وقف اموال، دارایی‌ها و اماکن مورد نظر خود پرداختند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی افزود: اخیراً نیز پنج فقره وقف در شهرستان میامی ایجاد شده است که بیشتر در حوزه امور کشاورزی است.

مجیدی ادامه داد: در این رابطه، واقف خیراندیش شهرستان میامی، «معصومه حسن‌بارانی» 9 ساعت آب و 4.5 هکتار زمین کشاورزی را در شهرستان میامی وقف کرد.

وی تصریح کرد: همچنین «عباس‌علی نوروزپور»، یکی دیگر از واقفان شهرستان میامی در اقدامی خیر و پسندیده، چهار ساعت آب و 1.5 هکتار زمین کشاورزی را در این شهرستان وقف کرد.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی افزود: «ام‌لیلا نوروزپور» نیز با شرکت در سنت حسنه وقف، یک ساعت آب و نیم هکتار زمین کشاورزی را در میامی وقف کرد.

مجیدی با تقدیر از این اقدامات نیکوکارانه و خالصانه اظهار کرد: «معصومه حسن‌بارانی» همچنین یک باب منزل مسکونی و زمین زراعی را در شهرستان میامی وقف کرد.

وی با بیان اینکه وقف اقدامی نیک در راه پاسخ به نعماتی است که خداوند متعال به ما ارزانی داشته است.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های شاهرود و میامی افزود: وقف به معنای واقعی کلمه چشمه همیشه جاری است و واقفان، تیزهوش‌ترین و بصیرترین انسان‌ها روی زمین هستند؛ چرا که آنها به خوبی می‌دانند با این اقدام خود، برای خویش باقیات صالحات بر جای می‌گذارند.

همچنین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: یک فقره وقف جدید با اجرای طرح آرامش بهاری در سمنان ایجاد شد.

حجت‌الاسلام سیدسعید تقوی در تشریح تاثیرات اجرای برنامه‌ آرامش بهاری در سمنان اظهار کرد: با اجرای این طرح که از روزهای پایانی سال گذشته در سمنان آغاز شده است، شماری از خیران و واقفان خیراندیش از اموال و دارایی‌های خود در راه توجه به فعالیت‌های اجتماعی و قرآنی گذشتند.

وی تصریح کرد: در همین بین، شماری از نیکوکاران با حضور در خیمه‌های معرفتی که در راستای اجرای طرح آرامش بهاری در سمنان برپا شده است، در سنت حسنه وقف شرکت کردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان اضافه کرد: در این راستا، «احمد دیابی»، سه دانگ و «عصمت دیابی»، سه دانگ دیگر از یک باب باغ را در شهرستان سمنان وقف کردند.

تقوی ادامه داد: این باغ که 600 متر مربع مساحت دارد، به همراه یک سهم آب در سمنان وقف شده است.

وی تصریح کرد: این موقوفه که ارزش آن بیش از 550 میلیون ریال برآورد می‌شود، برای مصرف در راه قرآن و معارف اسلامی وقف شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان افزود: در این راستا، تلاش می‌شود تا با برنامه‌ریزی و انسجام خاصی، در راستای توجه به نیت واقفان عمل شده و در راه توسعه فعالیت‌های قرآنی گام برداشته شود.

انتهای پیام

کد N214214