پول ایرانی در کیف سخنگوی اشتون

مایکل مان

مایکل مان در این نشست خبری ضمن بیان اینکه سعی بر این است این دور از مذاکرات مفید باشد، گفت: در این دور از مذاکرات، هدف ما کاهش اختلاف‌نظرهاست.

 
 

به گزارش آفتاب به نقل از گروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم، روزنامه آرمان در ستون شنیده‌های امروز چهارشنبه خود نوشت:

پنجاه هزارتومانی در کیف پول سخنگوی اشتون

شنیده شد که سخنگوی کاترین اشتون صبح دیروز در نشست خبری روز اول دور سوم مذاکرات به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. مایکل مان در این نشست خبری ضمن بیان اینکه سعی بر این است این دور از مذاکرات مفید باشد، گفت: در این دور از مذاکرات، هدف ما کاهش اختلاف‌نظرهاست. به‌دنبال دستیابی به یک توافق خوب هستیم و با هدف درک مواضع یکدیگر روی موضوعات موردی تمرکز می‌کنیم. دراین مرحله وارد جزئیات شده‌ایم و بحث‌هایمان محتوایی است. اما یکی از حاشیه‌های جالب این نشست خبری هنگامی بود که مایکل مان در گفت‌وگو با برخی از خبرنگاران ایرانی، برای مزاح یک پنجاه هزارتومانی که در کیف پول خود داشت را به خبرنگاران ایرانی نشان داد.

دزدی از منزل عضو شورای شهر

شنیده شد که اولین جلسه شورای شهر تهران روز گذشته که راس ساعت 9:20 صبح آغاز و در ساعت 12:35 ظهر دیروز به پایان رسید، با حواشی خاصی همراه بود. هنگام ایراد تذکرات احمد دنیامالی به استاندار تهران درخصوص نامساعد بودن وضعیت امنیتی شهر تهران با توجه به آمار، مدعی شد که دو بار ماشینش را در یک سال دزدیده‌اند. این درحالی بود که حکیمی‌پور به صورت آهسته به دنیامالی خطاب کرد که منزل وی را نیز در ایام عید خالی کرده‌اند که این مطلب را دنیامالی از تریبون اعلام کرد.

پرونده فاطمه هاشمی هنوز ارسال نشده است

شنیده شد که وکیل‌مدافع فاطمه هاشمی گفت که پرونده موکلش هنوز به دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده است. سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی درمورد آخرین وضعیت پرونده فاطمه هاشمی توضیح داد: برای آگاهی از نتیجه اعتراض موکلم به حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب، امروز به این شعبه مراجعه کردم که به بنده گفتند که پرونده را به دادگاه تجدیدنظر فرستاده‌اند. وی افزود: پس از اینکه به دفتر مرکزی دادگاه تجدیدنظر رفتم تا ببینم پرونده موکلم در کدام شعبه از دادگاه تجدیدنظر است، اعلام کردند که هنوز پرونده موکلم به دفتر مرکزی دادگاه تجدیدنظر ارسال نشده است.

اعتراف بابک زنجانی

شنیده شد که بابک زنجانی اعتراف کرده است که گروهی از او حمایت می‌کردند و او تنها ویترین این گروه بزرگ است. تدبیر نوشت؛ نماینده بروجن در مجلس با اشاره به پیگیری‌های قوه قضائیه و پیشرفت‌های حاصل‌شده از رسیدگی به پرونده تخلف‌های مالی بابک زنجانی اظهار کرد: زنجانی پیش از عید اعتراف‌هایی مبنی بر اینکه با یک تیم کار می‌کند و اینکه او تنها ویترین این ماجراست، داشته است. امیرعباس سلطانی افزود: ما پیش از این اعتراف‌ها نیز بر این باور بودیم که بابک زنجانی به تنهایی نمی‌توانسته تمامی تخلف‌ها و کلاهبرداری‌ها را انجام دهد بلکه با حمایت و پشتیبانی عده‌ای یا گروهی توانسته به اهداف خود برسد. این عضو کمیسیون انرژی مجلس نهم از زمان پایان بررسی پرونده بدهی بابک زنجانی خبر داد و گفت: به‌طور قطع نیمه اول امسال بحث تخلف‌های بابک زنجانی و تیمی که پشت او بوده و او را همراهی می‌کرده بسته خواهد شد.

 

بازداشت 4 نفر در اسپانیا به اتهام نقض تحریم‌های ایران

شنیده شد که اسپانیا 4 فرد را به اتهام تلاش برای صادرکردن تجهیزات صنعتی مورد نیاز برای ساخت قطعات موشکی یا غنی‌سازی اورانیوم به ایران، بازداشت کرد. یک ایرانی و سه اسپانیایی که ادعا می‌شود تلاش می‌کردند به ایران تجهیزات صنعتی که می‌تواند برای ساخت قطعات موشکی یا غنی‌سازی اورانیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد صادر کنند، از سوی اسپانیا بازداشت شدند. اتحادیه اروپا و آمریکا صادرات ماشین‌ها و ابزارهایی که می‌تواند به برنامه‌های نظامی ایران کمک کند را ممنوع کرده‌اند. براساس گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان متهم ایرانی این پرونده در اول آوریل 2014 در اسپانیا بازداشت شد. قاضی پرونده وی را به اتهام پولشویی و قاچاق موادی که قابلیت استفاده دوگانه‌ای دارند و متعلق به یک باند جنایتکار بوده است به زندان انداخت.

چرا با من و تو مصاحبه کردم؟

شنیده شد که نصرا... پژمان‌فر، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره مصاحبه پخش شده وی از شبکه من و تو توضیحاتی را ارائه داد. روز دوشنبه خبرنگار شبکه من و تو گفت‌وگویی را با پژمان‌فر درباره دیدار وزیر ارشاد با خاتمی انجام داده بود که از این شبکه پخش شد. وی در اینباره گفت: چند روز پیش شخصی به من زنگ زد و گفت خبرنگار است و دباره دیدار آقای جنتی با خاتمی سوالی پرسید. پژمان‌فر ادامه داد: این خبرنگار رسانه خود را معرفی نکرد و بلافاصله سوالش را مطرح کرد و من هم که معمولا سعی می‌کنم به سوالات خبرنگاران پاسخ دهم با او مصاحبه کردم و فرصت اینکه از او بپرسم که از کجا تماس گرفته، نشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: شگرد برخی از این رسانه‌ها این است که خبرنگار آنها رسانه خود را معرفی نمی‌کند و بعد مصاحبه خود را انجام می‌دهد و به این شکل برای خود کسب وجهه می‌کنند.

 

انتقاد اطلاعات از نمایندگان مجلس

شنیده شد که اطلاعات در سرمقاله خود به دیدار علی جنتی وزیر ارشاد با سیدمحمد خاتمی در ایام نوروز پرداخت و نوشت؛ این دیدار کاملاً معمولی و نوروزی بوده است و هیچ برنامه از پیش تعیین‌شده‌ای نبوده است. در واقع این دیدارها با فعالان سیاسی و اجتماعی طبق رسم هرساله انجام می‌شود. جای تأسف است که در سالی که نکوست و باید از بهار مجلس نشانه‌‌های آن را جست‌وجو کرد، خبرسازی برخی از نمایندگان مجلس ما می‌شود دستمایه خبرسازی و اظهار تأسف و... رسانه‌های بیگانه. اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس، اظهار نگرانی مقام‌معظم‌رهبری از شرایط فرهنگی در کشور را مصادره به مطلوب کنند و آقای علی جنتی، وزیر ارشاد دولت را بر مرکز این نگرانی بنشانند و تا استیضاح وزیر ارشاد پیش روند و آن را پیروی تقوامدار خود از بیانات رهبری بخوانند، نشان دیگر از توصیف «سالی که نکو است» در بهارستان (مجلس) است.

حمایت مطهری از دیدار جنتی با سیدمحمد خاتمی

شنیده شد که نماینده مردم تهران در مجلس ضمن نادرست خواندن اعتراض نمایندگان به دیدار جنتی با سیدمحمد خاتمی گفت: «من ملاقات وزیر ارشاد و دیگر وزرا با آقای خاتمی را کاری مثبت و موجب وحدت ملی می دانم. معترضان هم بهتر است به جای اعتراض، با آقای خاتمی ملاقات کنند و اگر انتقادی از ایشان دارند با خودشان مطرح و گفت و گو کنند. اگر معتقدند که آقای خاتمی در فتنه سال 88 نقش داشته است، بروند پاسخ ایشان را بشنوند.» تدبیر نوشت؛ علی مطهری ادامه داد:« فکر می کنم تعدادی از نماینده ها رابطه خوبی با آقای جنتی ندارند و به هر بهانه‌ای به ایشان اعتراض یا سوالی را مطرح می کنند. به نظر من این اعتراض ها بیشتر جنبه سیاسی دارد. چون آقای جنتی از نظر بینش سیاسی به آقایان هاشمی و خاتمی نزدیک است این افراد به او اعتراض می کنند.»
کد N213789