مذاکرات رسمی معاونان وزیران امور خارجه ایران و 1+5 وارد دومین روز شد

ایران,نشست 92

وین - ایرنا - معاونان وزیران امور خارجه ایران و کشورهای گروه +5 صبح روز چهارشنبه در دومین روز از مذاکرات رسمی وین 3 گفت و گو های خود برای تبادل نظر درمورد موضوعات باقی مانده قبل از آغاز مرحله تدوین متن مشترک را از سر گرفتند.

به گزارش ایرنا از وین،مذاکرات وین 3 که از روز سه شنبه در مقر سازمان ملل متحد در وین آغاز شده است با هدف تبادل نظر هیات های مذاکره کننده در مورد موضوعات مورد علاقه دو طرف انجام می شودو به گفته وزیر امور خارجه ایران آخرین مرحله از این دور گفت و گو ها خواهد بود.

به گفته محمد جواد ظریف قرار بر این است که دراین مرحله ازمذاکرات همه بحث های باقی مانده که تاکنون طرح نشده است مورد بررسی قرار گرفته و موضوع بسته شود تا از نشست بعدی که احتمالا در دهه پایانی اردیبهشت ماه در وین برگزار خواهد شد تدوین متن مشترک توافق هسته ای نهایی آغاز خواهد شد.

سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه ایران سه شنبه شب در نشست خبری با خبرنگاران از تشکیل نخستین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 خبر داد و گفت: این کمیسیون با حضور نمایندگان همه دستگاه هایی که به نوعی با اجرای توافق ژنو درگیر هستند با کارشناسان 1+5 در وین نخستین جلسه خود را امروز چهارشنبه برگزار می کنند.

به گفته عراقچی در دومین و آخرین روز وین 3 نیز معاونان وزیران امور خارجه درباره کلیات بحث و تبادل نظر خواهند کرد و در دور آینده مذاکرات در اردیبهشت ماه وارد جزییات خواهند شد.

اروپام** 1701** 1553
کد N213784