وکیل‌مدافع ریحانه جباری:

همچنان به اخذ رضایت امیدواریم

قتل,دادسراي عمومي و انقلاب

وکیل‌مدافع ریحانه جباری گفت: امیدواریم جلسه دوم صلح و سازش برای اخذ رضایت از اولیای دم به زودی برگزار شود تا ریحانه بتواند بار دیگر به زندگی بازگردد.

وکیل‌مدافع ریحانه جباری گفت: امیدواریم جلسه دوم صلح و سازش برای اخذ رضایت از اولیای دم به زودی برگزار شود تا ریحانه بتواند بار دیگر به زندگی بازگردد.

عبدالصمد خرمشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد ریحانه جباری که اخیرا اولیه جلسه صلح و سازش در پرونده‌اش در دادسرای جنایی برگزار شده بود، گفت: این جلسه صلح و سازش با همکاری خانم حاجی، قاضی اجرای احکام دادسرای امور جنایی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه تعداد زیادی از هنرمندان سینما و تلویزیون و اساتید دانشگاه برای رضایت از اولیای‌دم حضور داشتند. اولیای دم در این جلسه همانند قبل خواستار اجرای حکم قانونی بر اساس حقی که دارند، بودند.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: بعد از مذاکرات و درخواست‌های مکرر افرادی که در جلسه حاضر بودند تنها برادر مقتول تا حدودی نگاهش به اجرای حکم قصاص تغییر کرد، اما هنوز به صورت کامل نسبت به این موضوع پاسخ مثبتی نداده است. به نظر می‌رسد موجبات تشکیل جلسه دیگر صلح و سازش برای کسب رضایت از اولیای دم فراهم شود.

وکیل‌مدافع ریحانه جباری تصریح کرد: امیدواریم در جلسه آینده که خانم حاجی تعیین خواهد کرد اولیای دم در خصوص درخواست قبلی خود تجدیدنظر کند.

خرمشاهی با بیان اینکه این پرونده از منظر قانونی و قضایی مختومه و حکم آن نیز صادر و توسط دیوان عالی کشور تایید شده است، اضافه کرد: در حال حاضر بحث اخذ رضایت از اولیای دم مطرح است، البته در جلسه برگزار شده اولیای دم به ابهامات موجود در پرونده اشاره داشتند.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه رسیدگی به این پرونده در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران انجام شده بود، گفت: در زمان رسیدگی به این پرونده قاضی سردست ریاست دادگاه را بر عهده داشتند.

به گزارش ایسنا، ریحانه جباری 7 سال قبل به عنوان طراح داخلی دکوراسیون ساختمان به منزل مقتول که متخصص جراحی زیبایی بود مراجعه می‌کند که طبق اظهاراتش در دادگاه برای حفظ جان خود فرد مذکور را به قتل می‌رساند.

انتهای پیام

کد N213783