طاهری: در مذاکرات جاری از فن‌آوری هسته‌ای حفاظت شود

نماینده مردم گرگان گفت: با توجه به اینکه اطلاعات اخیر مرکز آمار ایران هیچ همخوانی با واقعیت ندارد، انتظار داریم شیوه آمارگیری اصلاح شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدعلی طاهری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی صبح امروز(چهارشنبه) مجلس با تاکید بر اینکه فناوری هسته‌ای یک افتخاری ملی است نه مختص جناح سیاسی گفت: چرا امروز نه دولت برای بزرگداشت این روز برنامه‌ای تدارک دیده است و نه در سخنان پیش از دستور رئیس مجلس به روز فناوری هسته‌ای اشاره‌ای نشد.

وی ادامه داد: از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای انتظار داریم در مذاکرات جاری از این افتخار ملی حفاظت کنند و شاهد نباشیم که خدایی ناکرده مانند گام اول نگرانی ایجاد کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جاری به عنوان اقتصاد و فرهنگ خاطر نشان کرد: امیدواریم ما مسئولان سه قوه در عمل با مدیریتی جهادی در عرصه اقتصاد و فرهنگ ظاهر شویم و نیز دستگاه‌های مربوط در جهت تقویت عزم ملی بکوشند تا سال 93 سالی متفاومت باشد.

طاهری گفت: در روزهای اخیر شاهد مصوبه‌ اسفبار پارلمان اروپا بودیم که با این کار خود مجددا ماهیت پلید ضدبشری خود را آشکار کردند و در این راستا از مسئولان دولت انتظارمی‌رفت در مقابل این مصوبه سخیف موضع قاطعی بگیرند ولی متاسفانه اینطور نشد.

نماینده مردم گرگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در اوایل سال جمعی از مسئولان دولتی به دیدار یکی از فعالان سال 88 و خائنان ملت و نظام رفتند که باید به آنها تسلیت گفت. آیا لبیک به مقام معظم رهبری این است؟

وی با اشاره به آزادی مرزبانان ربوده شده گفت: شنیده می‌شود برخی اشخاص در آزادی این افراد موثر بودند که اگر اینطور است خداوند به آنها جزای خیر عنایت کند ولی جای سوال دارد که اگر چنین نفوذ موثری دارند چرا تا امروز مقابل شرارت‌های این جرثومه‌های فساد ایستادگی نکردند تا تعداد زیادی از هموطنان شیعه و سنی ما در مرزها به شهادت نرسند.

طاهری در پایان با اشاره به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود افزود: مرکز آمار ایران اخیرا آمار بیکاران گلستان را 4 درصد اعلام کرده است که هیچ همخوانی با واقعیت ندارد و انتظار داریم شیوه آمارگیری اصلاح شود،‌ دولت باید توجه ویژه‌ای به جزیره آشوراده داشته باشد و برای جلوگیری از رانت‌خواری مراقبت جدی صورت بدهد. همچنین خواهان افزایش میزان و سقف وام‌های ازدواج و اشتغال جوانان نیز از دیگر خواسته‌های ما است.

انتهای پیام

کد N213704