کیم جونگ اون دوست شوهرعمه را با آتش‌افکن نابود کرد

ایسنا نوشت:

ادعا شده که یکی از مقام‌های ارشد کره شمالی پس از آنکه از سوی رهبر پیونگ یانگ به عنوان "دشمن کشور" توصیف شد، با استفاده از "آتش افکن" کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، گفته شده است که "او سانگ هون"، یکی از مقام‌های ارشد کره شمالی به دلیل داشتن روابط نزدیک با "جانگ سونگ تائک"، شوهر عمه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به طرز وحشیانه‌ای کشته شده است. جانگ سونگ تائک در دسامبر سال گذشته میلادی پس از محکوم شدن به فساد و انجام اقدامات ضد انقلابی، در ملاء عام محاکمه اعدام شد.

گمان می‌رود "او سانگ هون" آخرین نفر در میان 11 مقام ارشد حزب کارگر است که در سال جاری میلادی به دلیل ارتباط داشتن با جانگ سونگ تائک کشته شده است.

رسانه‌های کره جنوبی در گزارشی اعلام کردند، کیم جونگ اون قصد دارد تا صدها تن دیگر از حامیانش و اعضای خانواده گسترده‌اش را اعدام یا زندانی کند.

او سانگ هون، معاون جانگ سونگ ‌تائک در وزارت امنیت عمومی کره شمالی بوده و اعدامش توسط آتش افکن پس از محکوم شدن به کمک به رئیسش در تغییر این وزارتخانه به یک بخش امنیتی شخصی و پنهان کردن فساد صورت گرفت.

وزارت امنیت عمومی از آن زمان به بعد تعطیل است و گفته شده که تمامی 11 مقام ارشدش یا اعدام شده‌اند و یا به یکی از زندان‌های کیم جونگ اون فرستاده شده‌اند.

5252

کد N213547