نماینده تنکابن: آمریکا همواره در جهت تضعیف نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کند

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی خطاب به رییس جمهور گفت: آمریکا همواره در جهت تضعیف نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شمس‌الله شریعت‌نژاد در نطق میان دستور امروز خود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با شعار استقلال،‌آزادی و جمهوری اسلامی منجر به استقرار نظام جمهوری اسلامی شد اظهار کرد: استکبار و در راس آن آمریکا همواره در جهت تضعیف نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کند و تلاش می‌کند تا دولت و ملت را تسلیم کند.

وی در ادامه افزود: اما حضور مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن موید درک عمیق مردم از ناکارآمدی ترفندهای استکبار و نشان‌دهنده میزان اطاعت مردم از رهبری است. امروز مردم از مسوولان انتظار کارآمدی در حوزه‌های تقنینی، اجرایی و قضایی دارد. انتظار مردم این است سیاست‌های کلان ابلاغی رهبری در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی محتاج همدلی،‌همکاری و باور موضوع توسط مقامات کشور است خاطر نشان کرد: برای جلب مشارکت مردم باید مسوولان شفاف و صادق بوده و با کسانی موجبات بر هم زدن نظام اقتصادی را فراهم کردند برخورد صریحی داشته باشند زیرا این امر از اولویت‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش ریسک‌ سرمایه‌گذاری اقتصادی است. مردم منتظرند تا برخورد با مفسدان اقتصادی را مشاهده کنند. گزارشات اخیر هیات تحقیق و تفحص در باره واردات خودروهای لوکس به کشور و وضعیت صنایع خودورسازی داخلی محتاج برخورد قاطع قوه قضاییه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم غرب استان مازندران بیشترین رای را به آقای روحانی دادند اظهار کرد: مردم غرب استان مازندران درخواست استان شدن این منطقه را دارند زیرا با وجود رشد جمعیت زیرساخت‌های این منطقه پیشرفتی نداشته است و آزادراه تهران- شمال،‌جاده الموت به تنکابن و کمربندی ناتمام مانده و راه‌های روستایی وضعیت مناسبی نداشته و پروژه‌های بهداشت و درمان و آب و فاضلاب به کندی پیش می‌رود.

این عضو کمیسیون کشاورزی همچنین با اشاره به اینکه در شرایط کمبود آب شرب استان نزدیک به یک میلیارد مکعب آب‌های سطحی شیرین رودخانه‌ها به دریا ریخته می‌شود افزود: جنگل‌ها نقش قابل توجهی در توسعه استان ایفا نمی‌کنند و سیاست‌های دستگاه‌های اجرایی متولی این منابع در جهت اشتغال مردم عمل نمی‌کند. همچنین به توسعه صنعت گردشگری توجهی نشده است.

شریعت‌نژاد در ادامه اظهار کرد: شبکه آب شرب روستاها و شهرهای منطقه با مشکل مواجه است و هیچ از یک شهرهای منطقه شبکه فاضلاب ندارند دولت هم از بخش کشاورزی حمایت نکرده و خسارات ناشی از برف اخیر استان جبران نشده که حمایت نکردن دولت از کشاورزان موجب تغییر کاربری زمین‌های زراعی می‌شود. خسارات وارده به صنایع تبدیلی و تولیدی این منطقه به سقف 30 هزار تحصیلکرده استان افزوده است.

وی در پایان از دولت درخواست کرد که روند استان شدن غرب مازندران تسریع شود، پروژه‌های ناتمام سریع‌تر تکمیل شود، کمربندی یکپارچه ایجاد شود‌،منطقه آزاد گردشگری در غرب مازندران تشکیل شود و به سرعت خسارات دیدگان ناشی از برف استان تعیین و تکلیف شود و سیاست‌های ناکارآمدی در جهت توسعه استان وضع شود.

انتهای پیام

کد N213491