"جز آب میوه و بیسکویت چیز دیگری روی میز مذاکرات صلح خاورمیانه نیست!"

فلسطين

در حالی که دیدارها میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی با میانجی‌گری آمریکا جهت از نجات مذاکرات صلح از شکست ادامه دارد، یکی از اعضای هیات مذاکره‌کننده فلسطین با انتقاد از طرف اسرائیلی گفت: آب میوه و بیسکویت تنها چیزهایی بود که روی میز مذاکرات قرار داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع سیاسی بلندپایه اعلام کردند که اسرائیل تاکنون با بحث مرزها مخالف است و تلاش می‌کند، وقت‌کشی کند. این در حالی است که یکی از اعضای هیات مذاکره‌کننده فلسطین تاکید کرد: اسرائیل می‌خواهد مذاکراتی که در خصوص مسائل اساسی از جمله قدس، آوارگان، مرزها و شهر‌ک‌ها است را به شکست بکشاند و همواره در پی مانع‌تراشی بر سر تلاش‌ها و میانجی‌گری‌های مسئولان آمریکایی است.

وی تاکید کرد: در طول ماه‌های اخیر به جز آب میوه و بیسکویت هیچ چیز مهمی بر روی میز مذاکرات ندیده‌ایم.

از سوی دیگر، به رغم وجود اختلاف میان دو طرف اسرائیلی و فلسطینی دیدارها و مذاکرات میان دو طرف با میانجی‌گری ‌آمریکا همچنان ادامه دارد.

دیدار روز سه‌شنبه هیات‌های فلسطینی و اسرائیلی نیز بی‌نتیجه به پایان رسید و دو طرف توافق کردند تا نشست دیگری را برگزار کنند.

از سوی دیگر، جن ساکی، سخنگوی وزیر امور خارجه آمریکا گفت: همچنان اختلافات زیادی وجود دارد اما دو طرف توافق کرده‌اند تا این اختلافات را حل کنند.

یک منبع فلسطینی اعلام کرد که دو طرف فلسطینی و اسرائیلی پس از نشست امروز(چهارشنبه) اتحادیه عرب مذاکرات صلح را از سر می‌گیرند.

از سوی دیگر، ریاض المالکی، وزیر امور خارجه دولت موقت فلسطین اعلام کرد که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست امروز اتحادیه عرب در قاهره مساله حمایت سیاسی و مالی از فلسطین را مطرح خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N213388