اوکراین، جدایی‌طلبان را به گروگان‌گیری متهم کرد

سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرد که جدایی‌طلبان حامی روسیه در ساختمانی که در شرق لوهانسک به تصرف درآورده‌اند، مواد منفجره جاسازی کرده و 60 گروگان نیز در اختیار دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، سرویس امنیتی اوکراین در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: جدایی‌طلبان در این ساختمان مواد منفجره جاسازی کرده و 60 گروگان را که در اختیار دارند با اسلحه و مواد منفجره تهدید می‌کنند و آن‌ها در حال به کارگیری اقدامات تروریستی هستند.

این در حالیست که فعالانی که کنترل مقرهای امنیتی این ناحیه را در اختیار گرفته‌اند نیز این اتهامات را رد کرده و گفته‌اند که تنها یک انبار پر از سلاح را در اختیار گرفتند.

یکی از رهبران معترضان در این خصوص به خبرنگار رویترز گفت که هیچ مواد منفجره‌ای در کار نیست و از خروج هیچ کسی از این ساختمان جلوگیری نمی‌شود. خبرنگار رویترز نیز در این باره می‌گوید که ظاهرا ورود و خروج از این ساختمان آزاد است.

این ساختمان در شهر لوهانسک یکی از چندین ساختمان دولتی است که معترضان در شرق اوکراین آن‌ها را اشغال کرده و خواستار برگزاری همه‌پرسی و استقلال از کی‌یف شدند.

انتهای پیام

کد N213018