رحمانیان: مردم با صداقت خود در هدفمندی یارانه‌ها به دولت کمک کنند

دولت,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

مدیرمسئول روزنامه شرق با اشاره به در پیش بودن ارائه فرم خوداظهاری گفت: در شرایط فعلی راهی جز صداقت باقی نمانده است و مردم باید با صداقت دولت را در اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها کمک کنند.

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: مردم باید با صداقت فرم‌های خوداظهاری دریافت یارانه را پر کنند تا بر اساس آن دولت بتواند برای کشور برنامه‌ریزی کند. در آینده نیز دولت باید خیلی جدی نسبت به مسائل آماری فکر اساسی کند. ما در اکثر زمینه‌هایی که نیاز به آمار جدی داریم دستمان خالی است.

وی ادامه داد: در دیگر کشورهای دنیا روش‌های نوین جمع‌آوری آمار ابدع و امتحان شده است. دولت ما نیز می‌تواند از این روش‌ها بهره گیرد تا در ادامه خودش به روش‌های دیگر دست پیدا کند، اما چون چنین کاری نیازمند زمان است، فعلاً بر روی کمک مردم باید حساب کرد.

سردبیر روزنامه شرق با بیان اینکه "باید با دولت همکاری داشت"، گفت: اگر مردم معتقد هستند کم و کاستی‌هایی در حوزه‌های مختلف کشور وجود دارد، خودشان نیز باید برای رفع آن کمک کنند که با صداقت به خرج دادن در پُر کردن فرم‌های خوداظهاری نیز کمکی مهم به دولت خواهند کرد.

وی با اشاره به بی‌اعتمادی ایجاد شده میان مردم نسبت به مسئولان، افزود: علاوه بر دستگاه‌های تبلیغاتی دولت، صاحبنظران را نیز باید در جلب اعتماد مردم فعال کرد. گروه‌هایی که مردم به آنان اعتماد دارند و تأثیرگذار هستند باید اعتماد مردم را جلب کنند. آنان در معضلات مختلف مثل بیکاری مشکلات زیست‌محیطی و اقتصاد بسیار تأثیرگذار خواهند بود.

رحمانیان در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راه‌های جلب اعتماد مردم، گزارش‌دهی توسط دولت است. مردم باید بدانند پولی که به آنان تعلق نگرفته است در کجا و چگونه مصرف شده است.

انتهای پیام

کد N212846