وزیر نفت کویت: باید به مصر کمک کنیم

وزیر نفت کویت اعلام کرد، این کشور خود را ملزم می‌داند برای حل مشکلات مصر به قاهره کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی العمیر، وزیر نفت کویت به خبرگزاری رویترز گفت: کویت در راستای پایبندی به تعهداتش برای کمک به مصر و حل مشکلات اقتصادی این کشور، قراردادهایی با قاهره برای تأمین نفت خام و فراورده‌های نفتی این کشور امضا کرده است.

وزیر نفت کویت در خصوص امضای قراردادهای نفتی با مصر و چگونگی پرداخت بدهی‌های مصر به این کشور در ازای فروش نفت و فراورده‌های نفتی گفت: ما هیچ نگرانی از این بابت نداریم و برای حل مشکلات پیش روی مصر از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد. در زمینه ارسال کمک‌ها به مصر هیچ تردیدی به خود راه نخواهیم داد زیرا کویت خود را ملزم می‌داند به دولت مصر و حل مشکلات این کشور کمک‌ کند.

پیش از این، ناصر المضف، رئیس بخش بازریابی شرکت ملی نفت کویت از امضای قرارداد با مصر برای صادرات روازانه 85 هزار بشکه نفت و سالانه یک میلیون و 500 هزار تن گازوئیل و سوخت هواپیما به این کشور خبر داد.

ناصر المضف به خبرگزاری رسمی کویت گفت، قراردادهای صادرات نفت و گازوئیل به مصر بین دو کشور در قاهره به امضا رسید و قرار شد کویت منابع انرژی را بر اساس قیمت‌های جهانی در اختیار مصر قرار دهد.

انتهای پیام

کد N212836