توجیهات عضو جبهه پایداری برای مصاحبه با شبکه تلویزیونی "من و تو"

کیهان در باره مصاحبه نماینده مشهد - از اعضای جبهه پایداری و نماینده مخالف دولت در مجلس - نوشت:


نصرالله پژمان‌فر در این باره گفت: چند روز پیش شخصی به من زنگ زد و گفت خبرنگار است و درباره دیدار آقای جنتی با خاتمی سوالی پرسید.
وی ادامه داد: این خبرنگار رسانه خود را معرفی نکرد و بلافاصله سوالش را مطرح کرد و من هم که معمولا سعی می‌کنم به سوالات خبرنگاران پاسخ دهم با او مصاحبه کردم و فرصت اینکه از او بپرسم که از کجا تماس گرفته، نشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: شگرد برخی از این رسانه‌ها این است که خبرنگار آنها رسانه خود را معرفی نمی‌کند و بعد مصاحبه خود را انجام می‌دهد و به این شکل برای خود کسب وجهه می‌کنند. در صورتی که این رسانه‌ها که مدعی کار حرفه‌ای هستند یکی از موارد ابتدایی حرفه‌ای‌گری کار بردن  نام رسانه توسط خبرنگار است. وی با بیان اینکه قول‌های قوی درباره بهایی بودن مسئولان این شبکه وجود دارد، گفت: طبیعی و واضح است که بنده با چنین شبکه‌ای که چنین گرایشی دارد و هزینه خود را از دولت انگلیس تامین می‌کند و طبعا دغدغه منافع این کشور را هم دارد ولو اینکه زبانش و افرادش از ایران باشند مصاحبه نمی‌کنم. پژمان فر ادامه داد: مسائل داخلی ایران، مسائل داخلی خودمان است ولو اینکه درباره فتنه‌گران باشد و طبعا این مسائل به یک شبکه‌ای که منافع کشور خارجی را در نظر دارد و از آنجا تامین مالی می شود مربوط نمی‌شود.
وی در پاسخ به این سوال که چرا وی نام رسانه را از خبرنگار نپرسیده گفت: مشغولیت نمایندگان و مسئولین زیاد است و گاهی ممکن است سهوا این موارد رخ دهد ولی اینکه یک رسانه بداند که بنده با آنها مصاحبه نمی‌کنم و عمدا نام رسانه خود را به این دلیل ذکر نکند نشان از شیطنت آنها می‌دهد.
وی گفت: با این حال همه ما باید در این موارد دقت بیشتری به خرج دهیم و تنها به عنوان خبرنگار بودن افراد بسنده نکنیم چرا که رسانه‌های بیگانه با استفاده از این فرصت‌ها برای خود کسب وجهه می‌کنند.
گفتنی است برخی شبکه‌های معاند نظیر من و تو، با برخی خبرنگاران نشریات زنجیره‌ای کاملا مرتبط هستند. این خبرنگاران شماره تماس مسئولین و نمایندگان مجلس را در اختیار شبکه‌های ضد ایرانی قرار می‌دهند. در واقع قابل توجه نهادهای امنیتی- برخی خبرنگاران نشریات زنجیره‌ای نقش رابط را با شبکه‌های یاد شده ایفا می‌کنند.

 

17302

کد N212827