اخبار بحرین/

مشارکت نظامیان اماراتی و اردنی در سرکوب ملت بحرین/هشدار مرکز حقوق بشری درباره ادامه محدودیت آل خلیفه علیه زندانیان

آفریقا و خاورمیانه

بیانیه الوفاق درباره مشارکت نظامیان اماراتی و اردنی در سرکوب مردم بحرین، اعتصاب غذای یکی از اخراج شدگان و نگرانی یک نهاد حقوق بشری از ادامه محدودیتهای آل خلیفه علیه زندانیان از مهمترین اخبار این کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الوفاق، جریان الوفاق اسلامی بحرین با صدور بیانیه ای اعلام کرد: مدارک و شواهد جدیدی درباره وجود نظامیان خارجی  و در راس آنها نظامیان اماراتی و اردنی در خط مقدم سرکوب اعتراضات مردمی کذب بودن ادعاهای مربوط به حضور این نظامیان به منظور حفاظت از تاسیسات حیاتی بحرین را آشکار ساخت.

در این بیانیه آمده است: حضور این نظامیان گواهی برای جنایت بین المللی و توطئه ای است که از سوی تعدادی از کشورها برای سرکوب جنبش مردم بحرین و غلبه بر آن صورت می گیرد و جامعه بین المللی در قبال ملت مظلوم بحرین و جنایاتی که علیه مرتکب می شود سکوت اختیار کرده است.

الوفا بیان کرد: ما از وجود صدها نظامی اردنی و اماراتی که در سرکوب ملت بحرین مشارکت دارند مطلع شده ایم.

از سوی دیگر منابع وابسته به مخالفان رژیم بحرین از اعتصاب غذای یکی از افرادی که از سوی رژیم در سال 2011 از کار بیکار شده است خبر دادند.

این فرد که از کارکنان شرکت آلومینیوم آلپا است یکی از صدها فرد بر کنار شده به دلایل سیاسی است.

احمد میثم در این باره گفت: اعتصاب غذا را که هم اکنون در منزلم است به مقابل شرکت آلپا منتقل خواهم کرد و روز نهم آوریل به مقابل این شرکت خواهم رفت.تا زمان بازگشت به کار یا مرگ به اعتصاب غذایم ادامه می دهم.

از سوی دیگر جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای در واکنش به اتهامات ضد فاطمه حاجی از پزشکان بحرینی از سوی رژیم این اتهامات را باطل و مضحک و هدف آن را انتقام گیری از کادر درمانی که همچنان به نقش انسانی خود عمل می کند توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: اتهامات مطرح شده علیه فاطمه حاجی انگیزه ها و نیات واقعی رژیم را مشخص می کند و به گونه ای رفتار می شود که گویا همیشه دستگاههای دولتی درست عمل می کنند و نمی توانند مرتکب اشتباهی شوند.

این اتهامات در راستای ادامه اتهامات ضد دکتر سعید السماهیجی متخصص چشم به جرم توهین به پادشاه و دیگر پزشکان از جمله علی العکری متخصص ارتوپدی و ابراهیم الدمستانی دبیر جمعیت سابق پرستان بحرین است.

از سوی دیگر یک مرکز حقوق بشری بحرینی اعلام کرد: مسئولان رژیم بحرین همچنان از معالجه حسن مشیمع دبیر کل جنبش حق که به زندان ابد محکوم است خودداری می کنند.مسئولان رژیم از دادن هر گونه اطلاع درباره بیماری سرطان غدد لمفاوی که در سال 2010 به آن مبتلا شده است خودداری می کنند و این سهل انگاری مشکوک است.نگرانی از بازگشت بیماری و گسترش آن به مناطق دیگر بدن مشیمع وجود دارد.

مرکز حقوق بشری اعلام کرد: این اقدامات از سوی رژیم بحرین نقض آشکارحقوق زندانیان است و سازمان صلیب سرخ جهانی و کمیساریای عالی سازمان ملل باید با مشیمع در زندان ملاقات کنند تا از وضع وی باخبر شوند و رژیم بحرین را وادار به اقدامی در راستای معالجه وی کنند.