گزارش جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس/

محکومیت صادرنشدن روادید ابوطالبی/وعده وزیر دفاع برای پیگیری حقوق ایران در پرونده S300

مجلس

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در جلسه عصر امروز کمیسیون ممانعت از ورود سفیر ایران در سازمان ملل به آمریکا محکوم شد، گفت: باید محل استقرار سازمان ملل تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید حسین نقوی حسینی در تشریح جلسه امروز سه‌شنبه 19 فروردین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کمیسیون امنیت اقدام آمریکا مبنی بر جلوگیری از ورود حمید ابوطالبی به این کشور را محکوم کرد، آمریکا باید فقط میزبان سفرای مستقر در سازمان ملل باشد، از این رو مجددا کمیسیون حمایت خود را از اشغال سفارت آمریکا توسط دانشجویان خط امام اعلام کرد.

 نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تصرف سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 پاسخ به جنایت و خیانت‌های آمریکا و از اقدامات انقلابی ملت ایران است و امروز به دنیا ثابت شده است که اقدام دانشجویان خط امام در آن سال کار درستی بود و حتی اروپایی‌ها هم به نقش جاسوسی آمریکا پی برده‌اند.

 نقوی حسینی در مورد دستور دیگر جلسه عصر امروز کمیسیون گفت: سردار دهقان وزیر دفاع و پیشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه امروز کمیسیون حضور پیدا کردو ضمن دیدار نوروزی به ارائه گزارشی از برنامه‌های مختلف این وزارتخانه در چارچوب اقتصاد مقاومتی پرداخت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر دفاع در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی، افزود: وزیر دفاع با اشاره به بررسی‌ها و مطالعاتی که در حوزه دفاع انجام شده است، گفت"برنامه‌های مدون و منظمی در حوزه‌های مختلف در وزارت دفاع طراحی شده تا بهره‌برداری از کلیه منابع و امکانات موجود منجربه بیشترین برداشت از ظرفیت‌ها و تمرکز به فعالیت‌ها و تولید کارآمد شود و خروجی و محصولی ارائه شود که از جمله در بحث فناوری‌ موشکی قدرت تخریب و قدرت تحرک‌پذیر در حداقل زمان و همچنین ماندگاری محصولات و ظرفیت‌های دفاعی یک مجموعه واحد از امکانات دفاعی در کشور با هدف مقابله با تهدیدات محور برنامه باشد. دفاع دریایی،‌ پدافند غیرعامل، توسعه سیستم راداری، رصد کردن تهدیدات از اولویت‌های دیگر برنامه وزارت دفاع خواهد بود."

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به بخش دیگری از اظهارات وزیر دفاع در جلسه عصر امروز تصریح کرد: کلیه برنامه‌های وزارت دفاع براساس منویات و سیاست‌های مقام معظم رهبری صورت گرفته است.

 وی در ادامه بیان کرد: استقلال و خودکفایی در تولید محصولات دفاعی امری بسیار مهم است که باید در تمام بخش‌ها مورد توجه جدی قرار گیرد. در مجموع در فضای وزارت دفاع نشاط و تحرک حاکم است. وزیر دفاع همچنین تاکید کرده است که در موضوع خرید سامانه موشکی اس 300 روند قرارداد کاملا قانونی است و وزارت دفاع در این زمینه برای تحقق حقوق کشورمان تلاش خواهد کرد اگرچه امروز قدرت دفاعی کشور به لحاظ تکنولوژیکی بسیار پیشرفته‌تر است.

 نقوی حسینی افزود:در این جلسه آقامحمدی، کوثری‌، حقیقت‌پور، بخشایش‌،‌آصفری‌، کامران و جوکار به اظهار نظر پرداختند و وزیر دفاع تصریح کرد از آنجایی که هدف جمهوری اسلامی ایران از فعالیت‌های هسته‌ای هیچگاه با حوزه دفاعی و نظامی ارتباطی نداشته و صرفا صلح ‌آمیز است ورود مذاکرات هسته‌ای به حوزه دفاعی و نظامی کاملا بی‌دلیل است. بازدیدهای و بررسی‌های آژانس هم ادعای ما را هم تایید می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی روز ملی فناوری هسته‌ای را تبریک می‌گوید و خاطره شهدای هسته‌ای را گرامی می‌دارد و همچنین برای پیشرفت توسعه فناوری هسته‌ای در کشور تا دستیابی به اهداف نهایی آرزویی موفقیت می‌کند.