تشکیل پرونده جنایی علیه دیپلمات‌های اسرائیلی در هند

پلیس هند از سه دیپلمات رژیم صهیونیستی به دلیل بدرفتاری و مجروح کردن یکی از مقام‌های بخش مهاجرت فرودگاه دهلی‌نو به وزارت امور خارجه شکایت کرد و علیه آنها پرونده جنایی تشکیل داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، معاون کمیسیونر پلیس که مسئول امنیت فرودگاه است، گفت: این درگیری اواخر روز شنبه در حالی صورت گرفت که این مقام‌های کنسولگری قصد عبور از بخش مهاجرت فرودگاه دهلی‌نو برای رسیدن به پرواز کاتماندو را داشتند. آنها با این مقام هندی در مرکز کمک‌رسانی مهاجرت مشاجره لفظی کردند. زمانی که اوراق آنها مورد بررسی قرار گرفت به مقام مربوطه توهین کرده و این مساله منجر به درگیری میان این چهار نفر شد.

به گزارش رسانه‌های محلی، این دیپلمات‌ها به دلیل تاخیر در عبور از بخش مهاجرت عصبانی شدند. از آنجایی که این سه مقام از مصونیت دیپلماتیک بهره‌مند هستند، به دلیل این حادثه دستگیر نشدند اما پلیس هند پرونده‌ای را علیه آنها تنظیم کرده است.

این معاون کمیسیونر پلیس افزود، از تصاویر ضبط شده این رویداد نیز برای کمک به این پرونده استفاده خواهد شد. پلیس با وجود مصونیت دیپلماتیک این سه مقام ملزم شده تا به تحقیقات خود ادامه دهد و این پرونده پیش از اعلام هرگونه اتهام رسمی علیه آنها به وزارت امور خارجه تسلیم شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه هند درباره این مساله اظهارنظری نکرده است.

سخنگوی مطبوعاتی سفارت رژیم صهیونیستی در دهلی‌نو گفت، آنها هنوز در حال بررسی این رویداد هستند و اجازه صحبت درباره آن را ندارند.

پیشتر نیز یکی از ماموران پلیس نیویورک به دلیل داشتن فشنگ در وسایلش در همین فرودگاه دهلی‌نو دستگیر شده است.

انتهای پیام

کد N212361