گزارش ایسنا از تجمع دانشجویان بسیجی در مقابل سفارت یونان

تعدادی از دانشجویان بسیجی با تجمع مقابل سفارت یونان، با اعتراض به صدور قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران خواستار ممنوعیت سفر هیات‌های اروپایی به تهران تا زمان عذرخواهی از ملت ایران شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تجمع اعتراضی دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران که عصر امروز (سه‌شنبه) در مقابل سفارت یونان در تهران به عنوان رییس دوره‌یی اتحادیه اروپا تشکیل شده بود، تعداد از دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی شعارهای ضد آمریکایی، اسراییلی و انگلیسی سر دادند.

در میان پلاکاردهایی که دانشجویان معترض به صدور قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا علیه ایران در دست داشتند شعارهایی با عناوین «دانشجو بیدار است از استکبار بیزار است»، «حقوق بشر آمریکایی، گستاخی دشمن نتیجه دیپلماسی لبخند»، «خواب لانه جاسوسی دوم را به گور ببرید»، «مذاکرات هسته‌ای تا عذرخواهی اروپا از ملت ایران متوقف شود» و «سفر هیات اروپایی تا عذرخواهی از ملت ایران ممنوع شود» به چشم می‌خورد.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این تجمع اعتراضی تعدادی از نمایندگان دانشجویان با اعلام اعتراض خود نسبت به صدور قطعنامه پارلمان اتحادیه اروپا علیه ایران، آن را توهین‌آمیز خوانده و اعلام کردند که این تجمع به دلیل این که یونان رییس دوره‌یی اتحادیه اروپا است در مقابل این سفارتخانه صورت گرفته است.

دانشجویان با شعارهای «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد»، «اتحاد اروپا بازیچه آمریکا»، «سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن» و «گستاخی جسارت نتیجه سکوت است» اعتراض خود را نسبت به صدور قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا بیان کردند.

در پایان این تجمع بیانیه به این شرح قرائت شد:

«قطعنامه‌ای که روز پنج‌شنبه گذشته با عنوان "راهبرد اتحادیه اروپا درباره ایران به تصویب پارلمان این اتحادیه رسید به اندازه‌ای خیال‌پردازانه بود که تصویب آن از سوی کشورهای اروپایی آن هم در شرایطی که ضعیف‌ترین دوران حیات خود را تجربه می‌کنند و خودشان بزرگ‌ترین نقض‌کننده‌ی آن‌ها هستند احمقانه است".

در این به اصلاح قطعنامه به صورت کاملا مشخص اصولی از اصول انقلاب مورد هدف قرار گرفته که اگر کسی از نظام جمهوری اسلامی شناخت داشته باشد یقیقنا این فکر به ذهنش می‌رسد که اتحادیه اروپا درخواست حاکمیت کرده است زیرا در این قطعنامه چیزی از استقلال کشور ما باقی نمی‌ماند! در این قطعنامه آمده است که ایران باید توافق ژنو را بی کم و کاست اجرا کند، عوامل زندانی سال 88 را آزاد کند‌، به حصر سران وقایع سال 88 پایان بدهد، ممنوعیت هم‌جنس‌بازی را لغو بکند و هر یک از نمایندگان و یا هیات‌های پارلمانی اتحادیه اروپا که به ایران سفر می‌کنند اجازه ملاقات با محکومان امنیتی را داشته باشند.

هم‌چنین در قطعنامه اتحادیه اروپا،‌ انتخابات ریاست جمهوری یازدهم غیر دموکراتیک تلقی شده و به چند نمونه دیگر قوانین جاری کشور نیز اعتراض شده است.

در متن قطعنامه اتحادیه اروپا تاکید شده است که (تنها در صورت پایبندی کامل ایران به تعهدات خود در اجرای کامل توافقنامه برنامه اقدام مشترک- بخش عملیاتی توافقنامه ژنو- امکان بهبود روابط سازنده این اتحادیه با ایران امکان‌پذیر خواهد بود).

یعنی تن دادن جمهوری اسلامی به اجرای توافقنامه ژنو موضوع و هدف اصلی از صدور قطعنامه یاد شده است و تنها برای واردار کردن ایران به اجرای توافقنامه ژنو سایر موارد در این قطعنامه گنجانده شده است.

آن کسانی که داخل کشور فرش قرمز برای این کشورها و آمریکا پهن کرده‌اند و کلید حل مشکلات را در ارتباط با تعدادی مستکبر می‌دانند بهتر است کوته‌بینی را کنار بگذارند واقعیات را آن گونه که هست مشاهده کنند.»

انتهای پیام

کد N212278