وزیر اطلاع رسانی سوریه:انتخابات ریاست جمهوری در موعد مقرر برگزار می شود

سوریه,انتخابات

تهران- ایرنا- ˈعمران الزعبیˈ وزیر اطلاع رسانی سوریه با تاکید بر اهمیت انتخابات ریاست جمهوری آتی کشورش، گفت که برگزاری این انتخابات به هیچ عنوان به تاخیر نمی افتد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری سوریه (سانا)، زعبی در گفت وگو با شبکه خبری ˈالمنارˈ گفت: انتخابات ریاست جمهوری سوریه در زمان مقرر خود در ژوئیه برگزار خواهد شد و به هیچ وجه تحت هیچ بهانه امنیتی، سیاسی و یا نظامی داخلی و خارجی به تاخیر نخواهد افتاد.

الزعبی افزود: اجرای انتخابات ریاست جمهوری سوریه با عملیات سیاسی، اجلاس ژنو یا آشتی ملی در داخل منافاتی ندارد و نشان دهنده مقاومت مردمی و پایبندی دولت به وظایف قانونی و ملی خود است.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری در همه استان های سوریه بر اساس معیارهای شفاف، بی طرفی ودر فضایی سالم برگزار می شود و به همین منظور دولت از همه مهاجران می خواهد به کشور خود بازگردند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه بحران این کشور را نتیجه رویارویی مستقیم دولت و ملت سوریه با گروه های تروریست همچون القاعده، مقابله با دخالت کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه، غرب و حمایت های مالی، نظامی و اطلاعاتی آنها از تروریست ها دانست.

زعبی افزود: فضای مه آلودی که در ابتدای تجاوز به سوریه حاکم شده بود، از بین رفته و دروغین بودن ادعاهای تروریست ها برای همگان مشخص شده است راه های کمک رسانی و مناطق تحت کنترل خود را یکی پس از دیگری از دست می دهند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه ادامه داد: هدف متجاوزان به سوریه در ابتدا سقوط دولت بود و هم اکنون در پی فرسایش آن هستند، اما دولت، ارتش و مردم سوریه مبارزه با تروریسم را با قوت و صلابت ادامه می دهند.

مترجمام** 1453**5981
کد N212206