حمایت پاکستانی ها از مشرف/ هشدار درباره موج جدید حملات تروریستی در اسلام آباد

آسیا اقیانوسیه

حمایت پاکستانی ها از مشرف، کشته شدن 20 نفر در جریان درگیریها در وزیرستان و هشدار درباره حملات جدید تروریستی از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اکسپرس تریبون، طارق انور کاسی رئیس دادگاه ضد تروریسم در شهر کویته در مرکز ایالت بلوچستان در جنوب غرب پاکستان گفت: پرویز مشرف باید در نخستین روز اردیبهشت (21 آوریل) به اتهام دست داشتن در پرونده قتل نواب اکبر بگتی یکی از رهبران قبایل بلوچ و 35 نفر از همراهان وی در سال 2005 در یک عملیات نظامی در بلوچستان در جلسه بازپرسی حاضر شود و در صورت حضور نیافتن دستور بازداشت وی صادر می شود.

همین اظهارات باعث شد تا پاکستانی ها در حمایت از پرویز مشرف به خیابان آمده و شعارهایی همچون "مشرف گوهر نایاب ارتش و کشور پاکستان است" و "انشاالله مشرف تبرئه می شود" سر دهند.

این تظاهرات درحالیست که درخواست مشرف برای معافیت دائم از حضور در دادگاه در روز سوم مه در اسلام آباد درباره پرونده قتل عبدالراشد قاضی که به خاطر تهدیدهای امنیتی و تهدیدها صورت گرفته رد شده است.

افزایش تلفات درگیری میان گروه حکیم الله محسود و خالد در وزیرستان شمالی و جنوبی پاکستان به 20 نفر، سقوط  یک هواپیمای آموزشی در ایالت پنجاب در شرق پاکستان که دو کشته به جا گذاشت و هشدار سازمان اطلاعات پاکستان درباره حملات جدید تروریستی به ویژه در شهر اسلام آباد و درخواست وی برای آماده باش نیروهای پاکستانی از دیگر خبرهای مربوط به این کشور است.