آصفری در نطق میان دستور:

قطعنامه‌های پارلمان اروپا برای ملت ایران جایگاهی ندارد

مجلس

این قطعنامه‌ها برای ما جایگاهی ندارد اما کسانی که با 1+5 مذاکره می‌کنند و با رئیس جمهور آمریکا تلفنی صحبت می‌کنند یا با وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات می‌کنند بدانند که موضوع در مورد آنها متفاوت است.

یک نماینده مجلس با اشاره به قطعنامه پارلمان اروپا تاکید کرد: قطعنامه‌های اینچنینی برای ملت ایران جایگاهی ندارد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین آصفری در نشست علنی امروز (سه شنبه 19 فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با انتقاد نسبت به صدور قطعنامه علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا، گفت این قطع‌نامه هیچ مشکلی از غرب حل نمی‌کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این قطعنامه‌ها برای ما جایگاهی ندارد اما کسانی که با 1+5 مذاکره می‌کنند و با رئیس جمهور آمریکا تلفنی صحبت می‌کنند یا با وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات می‌کنند بدانند که موضوع در مورد آنها متفاوت است.

آصفری ادامه داد: این قطعنامه پیامی برای کسانی است که به غرب دلخوش شده‌اند.

وی ادامه داد: دلخوش شدگان به پیام غرب بدانند که غرب در همه امور دخالت می‌کند. آیا افرادی که با شرکت 43 درصد مردم انتخاب شده‌اند انتخاب خود را دموکراتیک می‌دانند یا مردم ما که 74 درصدشان در انتخابات شرکت کرده‌اند دموکراتیک هستند؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: مشاور وزیر امور خارجه شما کسانی را که به قطعنامه اعتراض کرده‌اند، کاسبان تحریم می‌داند آیا ایستادگی در برابر غرب جلوگیری از نفوذ غرب در کشور و حرکت برای ایستادگی کاسبی است؟ کاسب تحریم کسانی هستند که فرش قرمز جلوی غرب انداختند، سایت‌های هسته‌ای را پلمپ کردند و باعث شدند که پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت برود.

وی خطاب به غرب گفت: غربی‌ها بدانند که اگر چنین قطعنامه‌های صادر کنند در ادامه مذاکرات تجدیدنظر خواهیم کرد. خط قرمز ما تعلیق برنامه هسته‌ای‌مان است. خط قرمز ما حمایت از حزب‌الله و تعطیلی سایت‌های هسته‌ای است که به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه قطع‌نامه اخیر اتحادیه اروپا ماهیت سلطه جویی غرب را به خوبی هویدا کرده است، گفت: ملت ایران می‌داند که از این دست قطع نامه‌ها قبل از این هم از سوی غرب وجود داشته است.

وی ادامه داد: قطع نامه‌های این چنینی برای ملت ایران جایگاهی ندارد و باید گفت که این بار قطع نامه در حالی صادر شده است که مذاکرات ایران و 5+1 شکل گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: ملت ایران می‌دانند که غرب اگر مهلتی پیدا کند در تمام امور کشور دخالت خواهد کرد.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا باید پاسخ دهد که انتخابات ما که با حضور حداکثری مردم همراه بوده استادندارد نیست یا انتخابات کشورهای غربی که با کمترین مشارکت مردمی همراه است؟

آصفری با بیان اینکه آیا ایستادگی در برابر زیاده خواهی غرب کاسبی برای تحریم است، گفت: آن ها باید بدانند که جلوگیری از دخالت غرب در امور داخلی کشور از نظر آنان کاسبی برای تحریم نیست.

وی تاکید کرد: کاسبان تحریم کسانی هستند که دیروز فرش قرمز جلوی اتحادیه اروپا پهن کردند و آمدند سایت‌های هسته‌ای ما را پلمب کردند و نیز پرونده هسته ایران را از آژانس به شورای امنیت سازمان ملل انتقال دادند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، در بخش دیگری از نطق خود با بیان اینکه دولت باید به مشکلات مردم با نگاه جدی بنگرد، گفت: سیاست‌های کلان نظام باید جدی گرفته شود.

آصفری در ادامه با اشاره به ابلاغ سیاست‌های نظام سلامت توسط رهبری گفت: بهداشت حق مردم است دولت باید به این موضوع توجه کند تا بی‌عدالتی‌ها در این عرصه حل شود. امکانات بهداشتی باید برای همه فراهم باشد اما مردم دغدغه هزینه خدمات بهداشتی را دارند تا جایی که معالجه خود را متوقف و به مسکن اکتفا می‌کنند. دولت باید در این زمینه اقدام جدی انجام دهد.

نماینده مردم اراک در مجلس در بخش دیگری از نطق خود با اعتراض به اینکه دولت اقدامی برای بیمه کشاورزان و کنترل سود بانکی و همچنین پرداخت وام ازدواج نکرده است گفت: افزایش قیمت حامل‌های انرژی فشار را به مردم بیشتر خواهد کرد. مجلس به دولت اختیار نداده است که به حساب‌های مردم سرکشی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در پایان خطاب به وزرای اقتصادی و فرهنگی دولت گفت: بهتر است آقایان به جای سرکشی به آنها که در فتنه نقش داشتند به حل مشکلات مردم بپردازند.

کد N211926