نماينده زاهدان:

چرا آقازاده‌ها را برای سربازی به مناطق مرزی نمی‌فرستند/ استاندار قبلی ظرف 48 ساعت بدون تبلیغات 15 نفر را آزاد کرد

مجلس

نماينده مردم زاهدان در مجلس بااشاره مسايل مطرح شده درباره آزادي مرزبانان گفت: چرا سربازان اعزامی به مناطق مرزی از محرومین و مستضعفین هستند .چرا از فرزندان مسئولان و آقازاده‌ها به مناطق مرزی نمی‌فرستند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، حسینعلی شهریاری در جلسه علنی امروز سه‌شنبه  در اخطاری گفت: در مورد آزادی مرزبانان گروگان گرفته شده مسائلی مطرح می‌شود. حرف من این است که آنها خودشان عزیزان ما را می‌برند شهید می‌کنند و بعد می‌آورند. دولت فعلی را مشروع دانسته و دولت قبلی را غیرمشروع و این عملیات‌ها را در آن دولت‌ها به نوعی موجه می‌دانستند متاسفانه مسئولان نیز تنها در تبریک گفتن از هم سبقت می‌گیرند.

شهرياري گفت: در دولت قبل استاندار وقت 15 گروگان را ظرف 48 ساعت آزاد کرد و نه تبلیغ و تبریکی گفته شد اکنون این همه تبلیغ برای چیست.

اين نماينده مجلس گفت: وزرای اطلاعات و کشور باید در این رابطه شفاف جواب دهند. صحبت‌های مسئولان با صحبت‌هایی که در استان مطرح می‌شود همخوانی ندارد. تکلیف خون شهید دانائی‌فر تنها نیروی بومی استان چه می‌شود.

وی ادامه داد: چرا سربازان اعزامی به مناطق مرزی از محرومین و مستضعفین هستند .چرا از فرزندان مسئولان و آقازاده‌ها به مناطق مرزی نمی‌فرستند.

شهرياري با بیان اينكه  وزارت خارجه برای آزادی مرزبانان چه کاری انجام داد؟ ياداور شد: هنوز تکلیف آقای نیکبخت دیپلمات مظلوم ما که بیش از 300 روز است در یمن به اسارت گرفته شده، معلوم نیست. چرا وزارت خارجه در آزادی این عزیز فعال نیست اگر واقعا آنها در آزادی مرزبانان نقش داشتند بروند و آقای نیکبخت را آزاد کنند. اگر ایشان از نورچشمی‌ها بود واقعا این رفتارها انجام می‌شد.

شهریاری  گفت: از شما آقاي باهنر به عنوان رئیس جلسه انتظار داریم که به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دستور دهید که مسائل را به صورت جدی و شفاف دنبال کنند این اتفاقات بنده را یاد فیلم سینمایی دل شکسته می‌اندازد که مرحوم خسرو شکیبایی صحبت‌هایی در مورد گروگان‌ها مطرح می‌کرد مبنی بر اینکه خودشان کارها را انجام می‌دهند.

نماینده مردم زاهدان گفت: اين مسائل را به صورت جدی پیگیری کنيد چون این اتفاقات اقتدار جمهوری اسلامی را زیر سوال برده و رسانه‌های خارجی مطالبی را مطرح می‌کنند که در شان نظام نیست.

 باهنر نايب رييس مجلس كه رياست جلسه را بر عهده داشت  در پاسخ به این اخطار گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از روز اول موضوع را به صورت جدی پیگیری و آخرین خبرها را رصد می‌کرد بعد از آزادی چهار گروگان نیز جلسه‌ای داشت.

وی افزود: کمیسیون امنیت هیاتی را مکلف کرده تا ضمن سفر به منطقه مذاکراتی داشته و در این رابطه گزارشی را به مردم و نمایندگان ارائه دهند.