پاسخ مطهری به اظهارات کوچک زاده

تذکر,مطهری

تهران - ایرنا - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکری به اظهارات کوچک زاده درباره آزاد ی مرزبانان که به نقش مسوولان امنیتی و نظامی در این زمینه اشاره کرده بود، گفت که نقش برخی علمای اهل سنت را نباید فراموش کرد.

به گزارش ایرنا، «علی مطهری» روز سه شنبه در تذکری آیین نامه ای با اشاره به تذکر مهدی کوچک زاده دیگر نماینده تهران درباره آزادی گروگان های ایرانی به ماده 24 آیین نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: در مساله آزادی مرزبانان قطعا مسوولان اطلاعاتی و امنیتی نقش داشتند.

وی افزود: اما این مساله نافی نقش برخی علمای اهل سنت در این موضوع نیست؛ آقای مولوی عبدالحمید در این زمینه نقش داشت و هیاتی را برای مذاکره اعزام کرد که داماد وی نیز در این هیات حضور داشت.

مطهری با بیان اینکه « داماد مولوی عبدالحمید در مسیر بازگشت در سانحه رانندگی کشته شد» افزود که شایعاتی در این زمینه مطرح بود که از این رو مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اعلام کرد که فوت دامادش در حادثه، طبیعی بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: نباید نقش علمای اهل سنت را در موضوع آزادی گروگان ها نادیده بگیریم زیرا در غیر این صورت تناقض در شعار و رفتار ماست و ما نباید حق آنها را نادیده بگیریم.

محمدرضا باهنر نایب رییس دوم مجلس که برای ساعاتی ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت نیز در پاسخ به این تذکر از نمایندگان خواست، رعایت کنند تا مسایلی که موجب تفرقه و واگرایی می شود، از تریبون مجلس مطرح نشود.

باهنر تاکید کرد: مسایل امنیتی برای ما بسیار مهم است و باید قدردان زحمات نیروهای اطلاعاتی و امنیتی باشیم و هرگاه به نتیجه مطلوب رسیدیم مردم عزیز را در جریان قرار دهیم.

خبر در حال تکمیل است.

سیام**2025**2021 ** 1418
کد N211562