سیمور هرش: جبهه النصره گروهی برای تولید گاز سارین در اختیار دارد

جبهه النصره,گاز سارین

تهران - ایرنا - ˈسیمور هرش ˈ روزنامه نگار معروف آمریکایی فاش کرد جبهه تروریستی النصره در سوریه گروهی را برای تولید گاز سارین در اختیار دارد.

شبکه المیادین روز سه شنبه اعلام کرد که هرش در مصاحبه با این شبکه خبری سندی محرمانه و ممنوع الانتشار از سازمان اطلاعات نظامی آمریکا را نشان داد و گفت: سندی در اختیار دارم که که حاوی گزارش حساسی است، که در آن آمده است جبهه النصره گروهی برای تولید گاز سارین در اختیار دارد.

وی افزود: برخی ادعا می کنند چنین سندی وجود ندارد اما من این سند را منتشر نمی کنم زیرا ممکن است نشانه هایی در آن باشد که منبع رساندن این سند به من را فاش کند.

هرش بر درستی گزارش اخیر خود در باره دخالت نخست وزیر ترکیه در حمله شیمیایی سال گذشته در غوطه شرقی در سوریه تاکید کرد و گفت واشنگتن با دلایل و شواهد مربوط به حمله شیمیایی به غوطه بازی کرد تا دولت سوریه را مسئول این حمله که ده ها کشته بر جای گذاشت معرفی کند.

تاکید مجدد هرش بر درستی و مستند بودن این گزارش و مصاحبه امروز او با المیادین پس از آن انجام شد که یک مقام آمریکایی گزارش هرش را که چند روز پیش منتشر شده بود نادرست خواند.

هرش به المیادین گفت: سخنان زیادی در باره نشست دوازدهم یا سیزدهم اوت گذشته ( 21 یا 22 مرداد ) در ترکیه با حضور ارتش آزاد سوریه و برخی گروه های مسلح مخالف سوریه مطرح شد. شرکت کنندگان در این نشست از رویدادی بزرگ در سوریه خبر دادند.

هرش تاکید کرد سند و مدرک گزارش منتشر شده وی را دو کارشناس برجسته نیز تایید کرده اند.

المیادین افزود: این دو کارشناس در گذشته هم منبع مورد اعتماد هرش در گزارش هایش برای روزنامه نیویورکر بودند.

در پی استفاده تروریست ها از گاز شیمیایی علیه مردم منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق در ماه اوت گذشته، رسانه ها و مقام های سیاسی غربی بدون ارائه هیچ سند و مدرک قابل قبولی در یک اقدام تبلیغاتی هماهنگ، دولت سوریه را مسئول این حمله معرفی کردند تا دست آویز مناسبی را برای حمله نظامی به این کشور ایجاد کنند.

سوریه از آن هنگام تا کنون بارها تاکید کرده هیچ دخالتی در این حمله شیمیایی نداشته است.

افشاگری روز گذشته سیمور هرش در باره دخالت مستقیم اردوغان و آمریکا در حمله شیمیایی غوطه، سند دیگری است که دخالت رسمی ترکیه و آمریکا در کشتار مردم سوریه را اثبات می کند.

خاورم 1491 *1446
کد N211362