آیت الله اراکی: بحران های جهان اسلام نیاز به تقریب دارد

عمان

مسقط - ایرنا - دبیرکل ˈمجمع جهانی اهل بیتˈ گفت: بحران های زیادی در جهان اسلام وجود دارد که برای کم کردن این بحران ها نیاز به ˈتقریتˈ داریم .

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به مسقط ، آیت الله ˈمحسن اراکیˈ در دیدار با ˈعبدالله بن محمد السالمیˈ وزیر اوقاف و امور دینی عمان، ضمن بررسی موضوعات جهان اسلام از جمله بحران سوریه، مسایل عراق و مصر افزود: عمان نقش تاثیرگذاری در حل بحران های منطقه دارد .

وی با اشاره به نقش کشور عمان در تاثیرگذاری بر صلح و دوستی در جهان اسلام اظهار امیدواری کرد که این نقش بیش از پیش ادامه یابد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت ، همچنین آمادگی ایران را برای همکاری در این زمینه ها اعلام و پیشنهاد کرد که ˈمرکزی اسلامیˈ با تلاش های مشترک برای کاهش بحران های جهان اسلام و درگیری های مذهبی تشکیل شود و کمیته ای با حضور علما و نخبگان اسلامی، کاهش چالش ها را که از سوی افراطیون و فتواهای تحریک کننده انجام می شود، پیگیری کند .

وزیر اوقاف و امور دینی کشور عمان نیز در این دیدار با استقبال از پیشنهاد آیت الله اراکی گفت: این پیشنهاد باید از سوی علمای اسلامی بدون توجه به سیاست مداران پیگیری شود، چرا که سیاستمداران در خیلی از کشورها مصالح خودشان را دنبال می کنند، اما علما در همه کشورهای اسلامی بر اساس مشترکات شرعی اسلام تلاش می کنند.

محمد السالمی در ادامه این دیدار گفت: دولت و ملت ایران موضع گیریهای خوبی در مسایل اسلامی دارند و این افتخاری برای این کشور اسلامی است .

وی افزود: ایران همیشه مروج صلح و ارزشهای مشترک انسانی بوده است .

آیت الله اراکی برای شرکت در اجلاس ˈتحول در علوم فقهیˈ در راس هیاتی در عمان بسر می برد .

این اجلاس که از یکشنبه گذشته آغاز شده، فردا چهارشنبه بکار خود پایان می دهد .

خاورم**1586**1651
کد N211328