رییس مجلس:

دولت قیمت حامل های انرژی را براساس شرایط کشور مشخص کند

لاریجانی,هدفمند 93

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید قیمت حامل های انرژی را براساس شرایط و طاقت مردم مشخص کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس به گزارش محمدباقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و سخنان جمعی از نمایندگان مجلس در مورد اقتصاد مقاومتی و هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و افزود: ما از همه دستگاه ها می خواهیم که نتیجه فعالیت های خود را در مورد اقتصاد مقاومتی و هدفمندی یارانه ها به مجلس ارایه کنند.

وی ادامه داد: در زمینه اقتصاد مقاومتی سازماندهی اولیه به دولت توضیح داده شد و در این راستا همه وزارتخانه ها بسیج شدند تا توضیحاتی در این راستا ارایه دهند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگاه های دولتی، الکترونیکی نتیجه گزارش های خود در مورد اقتصاد مقاومتی به ما ارایه کردند.

لاریجانی همچنین اظهارداشت: ما از بقیه دستگاه ها می خواهیم که این گزارش را به آقای نوبخت ارایه دهند و لازم است هم دولت و هم مجلس که در این زمینه ماموریت پیدا کرده اند همکاری های لازم را داشته باشند.

وی اعلام کرد: محمد رضا باهنر نایب رییس دوم مجلس از سوی هیات رییسه مسوولیت دارد تمامی بخش های مجلس را با هم هماهنگ کند تا در راستای اقتصاد مقاومتی عمل کنند.

رییس مجلس همچنین بر ضرورت همکاری مجلس و دولت در موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و یادآور شد: این همکاری نتایج ملموسی را برای کشور به همراه خواهد داشت.** اساس کار دولت اعتماد به گزارش های مردم باشد

لاریجانی همچنین گفت: دولت در مورد هدفمندی یارانه ها باید اساس کار را در اعتماد به گزارش هایی که مردم می نویسند بگذارد و پایه کار بر این موضوع باشد، گاهی مطالبی را در این زمینه در رسانه ها می بینیم که نباید مبنای کار باشد.

لاریجانی تاکید کرد: مردم احساس کردند که در شرایط فعلی به یارانه نیاز دارند که این موضوع باید مورد توجه دولت قرار گیرد. این نکته گاهی گفته می شود که حساب ها را بررسی می کنیم ولی این کار درستی نیست و مجلس هم این را نگفته که دولت برود و حساب های مردم را رسیدگی کند زیرا این موضوع ناامنی روانی ایجاد می کند.

وی ادامه داد: اصل بر این است که آنچه مردم می نویسند صادقانه است و پایه بررسی های دولت قرار گیرد.

ادامه دارد...

سیام (3) ** 9121** ل.ا**1336
کد N211193