ایرانی مقیم کویت 70 میلیاردریال وقف احداث خانه سالمندان کرد

وقف,سازمان اوقاف

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان از ثبت بزرگترین وقف سال 93 در روزهای آغازین سال خبر داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان از ثبت بزرگترین وقف سال 93 در روزهای آغازین سال خبر داد.

وی گفت: یکی از هموطنان ساکن کشور کویت زمینی 15 هزار متر مربعی به ارزش 30 میلیارد ریال را وقف احداث خانه سالمندان همراه با تامین هزینه 40 میلیاردی ریالی آن کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدرضا ترحمی اظهار کرد: همزمان با آغاز سال جدید و اجرای طرح ملی آرامش بهاری، وقف جدیدی به ارزش 70 میلیارد ریال به ثبت رسید که بر اساس آن رجبعلی ملکی که از هموطنان مقیم کشور کویت است با حضور در اداره اوقاف شهرستان لنجان ملک خود را وقف کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان ادامه داد: این قطعه زمین با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع در شهر «ورنامخواست» زادگاه واقف واقع شده است.

وی با بیان این‌که «قطعه زمین با نیت احداث خانه سالمندان وقف شده است» به ارزش ریالی این موقوفه اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی این قطعه زمین بالغ بر 30 میلیارد ریال برآورد شده و این واقف نیک اندیش هزینه احداث اعیانی و تجهیزات این مجموعه را نیز به ارزش 40 میلیارد ریال برعهده گرفته است.

وی گفت: تولیت این موقوفه در زمان حیات با خود واقف و پس از وی به اداره اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان واگذار شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان لنجان ادامه داد: یکی از اهداف این واقف نیک اندیش، اخذ ثواب از این موقوفه برای فرزند مرحومش دکتر مراد ملکی است.

انتهای پیام

کد N211190