در 67 سالروز تاسیس حزب بعث؛

اسد: تا وقتی در داخل قدرتمند باشیم، توطئه‌های خارجی بی‌فایده است

سوريه

رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد که تلاش‌ها برای تحریف وجهه حزب بعث از آغاز بحران سوریه نه تنها باعث تضعیف این حزب نشده بلکه آن را به عنوان پایگاه اصلی فعالیت‌های ملی قدرتمندتر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه روز دوشنبه به مناسبت شصت و هفتمین سالروز تاسیس حزب بعث در سوریه با جمعی از رهبران این حزب در درعا، السویداء و القنیطره دیدار و با آنها در خصوص استان‌های جنوبی سوریه سخن گفت.

اسد در این دیدار اعلام کرد که استان‌های جنوبی مقر حزب بعث هستند که ظرف دهه‌ها نخستین جبهه دفاعی در مقابله با رژیم صهیونیستی بودند و این مساله حمایت گسترده تل‌آویو از گروه‌های تروریستی در جنایت‌هایشان علیه ساکنان این استان‌ها و دیگر مردم سوریه را توجیه می‌کند.

رئیس‌جمهوری سوریه عنوان داشت: حزب بعث یک حزب عقیدتی است و این امر باعث شده از دیگر احزاب متمایز باشد و تا زمانی که این حزب عقیدتی باقی بماند آینده در مقابل آن روشن خواهد بود. اما شرط این امر این است که عملکردها چه در سطح فردی و یا در سطح ترسیم سیاست‌ها و استراتژی‌ها همواره و به صورت مداوم بهبود یابد.

وی بر اهمیت ادامه و گسترش تلاش برای تحقق آشتی‌ ملی در سوریه تاکید کرد و عنوان داشت: حزب بعث نقش اساسی در ادامه آشتی‌ ملی در سوریه دارد.

رئیس‌جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: تا زمانی که ما در داخل کشور قدرتمند باشیم هر آنچه که در خارج از کشور رخ دهد یا هر توطئه‌ای علیه ما چیده شود اقدامی بی‌نتیجه خواهد بود.

وی تاکید کرد که همه هم و غم شهروندان سوریه و رنج‌های آنان باید در راس توجهات اعضای حزب بعث باشد و اعضای این حزب همواره برای تامین کردن نیازهای معیشتی مردم مبادرت ورزند.

بشار اسد تصریح کرد: باید روابط میان رهبران و پایگاه‌های حزبی مستحکم‌تر شود و راهکارها و معیارهای مشخصی تدوین شود که ضامن مشارکت پایگاه‌ها در انتخاب نمایندگان خود در پارلمان و هیات مدیره‌های محلی باشد.

رئیس‌جمهوری سوریه در ادامه گفت: گسترش حزب بعث تنها به دلیل افزایش اعضای این حزب نیست بلکه این حزب از طریق گفت‌وگو و مذاکره و انتخاب بعثی‌های شایسته توانسته است حامیان بیشتری را برای اندیشه و سیاست خود جذب کند. گسترش حزب بعث به این دلیل است که اعضایی در این حزب انتخاب شده‌اند که جایگاه عالی‌رتبه و وجهه خوبی در محیط اجتماعی خود دارند.

در این دیدار همچنین بر اهمیت تحقق آشتی‌ ملی،‌ مبارزه با تروریسم، حمایت از ارتش و نیروهای مسلح و همچنین برقراری امنیت و ثبات در سوریه تاکید و اعلام شد که باید آگاهی مردمی از حقیقت دشمنی‌های طرف‌های داخلی و خارجی در کشور بیشتر شود.

انتهای پیام

کد N210598