۰

یک فعال دانشجویی: انصراف از دریافت یارانه نقدی می‌تواند موجب توسعه کشور شود

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

یک عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: پرداخت یارانه نقدی از سمت دولت به مردم علاوه بر گذاشتن هزینه اضافی بر دوش دولت، موجب تورم و کسری بودجه کشور نیز شده است.

محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: اگر به جای پرداخت یارانه نقدی، چنین بودجه‌ای در راه آبادانی و عمران کشور صرف شود،‌ در بلندمدت برای کشور ثمرات زیادی خواهد داشت و همچنین موجب رفاه مردم می‌شود.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "انصراف مردم در بلندمدت به نفع خود آنان می‌شود"، گفت: انصراف از دریافت یارانه نقدی باعث می‌شود که دولت بتواند مبلغ حاصل شده از این طریق را صرف خود کشور کند و موجب درآمدزایی و توسعه کشور شود.

وی با اشاره به اهمیت نوع عملکرد دولت در این راستا افزود: به طور صددرصد عملکرد دولت در انصراف یا عدم انصراف مردم از دریافت یارانه نقدی اثر و اهمیت دارد. زمانی که مردم احساس کنند پولی که می‌توانست به آن‌ها تعلق بگیرد در راه آبادانی کشور و رفاه خودشان خرج می‌شود، از دریافت آن انصراف می‌دهند زیرا این یارانه مبلغ آنچنان زیادی هم نیست.

این عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ادامه داد: دولت و مسئولان باید با مردم صحبت کنند و آنان را توجیه کنند که این پول کجا قرار است هزینه شود.

رهبری در پایان افزود: علاوه بر دولت، رسانه‌ها، اقتصادانان، شخصیت‌های مختلف سیاسی بویژه اصحاب فرهنگ و ورزشکاران نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم دارند. اگر آنان از دریافت یارانه انصراف دهند، از لحاظ روانی اثرات مهمی بر مردم می‌گذارد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.