عضو جامعه روحانیت:برخی اصولگرایان در حمایت از احمدی‌نژاد اشتباه کردند اما شهامت گفتن آن را نداشتند

اعتماد نوشت:


سید مهدی طباطبایی، عضو جامعه روحانیت مبارز و نماینده سابق مجلس، درباره اینکه چرا اصولگرایان به هشدارهای او درباره آینده سیاسی احمدی‌نژاد توجه نکردند، گفت: آقای احمدی‌نژاد را برای نخستین‌بار در شهرداری ملاقات و چند جلسه با ایشان صحبت کردم و متوجه شدم که سبک ایشان خاص است و آنقدر که نشان می‌دهد عمیق نیست. مطالبی که می‌شنوند بلافاصله جواب می‌دهند و گاهی به صحبت‌ها خوب گوش نمی‌دهند تا سخن شروع می‌شود، ایشان به فکر جواب دادن هستند. ضمن استماع سخن منتقد، ایشان جواب درست می‌کنند. این کار رشته علمی من است.

طباطبایی در گفت‌وگو با نامه نیوز تصریح کرد: بعد از کاندیدا شدن ایشان برای ریاست‌جمهوری، ملاقات‌های بسیاری صورت گرفت. در سال 84 من حامی آقای هاشمی‌رفسنجانی بودم که اشخاص تندرویی که طرفدار احمدی‌نژاد بودند با من برخوردهای بدی کردند. قصد داشتم برای سرنوشت ملت و نه به دلیل آقای هاشمی‌رفسنجانی سرنوشت ملت تغییر کند؛ بنابراین وادار به بررسی بیشتری شدم.

عضو جامعه روحانیت مبارز اظهار داشت: پس از آنکه آقای احمدی‌نژاد رای آوردند و رییس‌جمهور شدند، چند ملاقات قبل از تنفیذ با ایشان صورت گرفت. در این جلسات رفتارهای خاص در گفتار ایشان برای من بسیار عجیب بود؛ ولی باید می‌پذیرفتم که ایشان رییس‌جمهور هستند؛ بنابراین درصدد برآمدم تا به ایشان کمک کنم. ولی معتقد بودم که بعضی از اصولگرایان در شیوه حمایت از ایشان اشتباه کردند و در تمام این مدت به اصولگرایان می‌گفتم که اشتباه کردیم.

طباطبایی درباره اینکه چرا در سال 88 سعی نکردند اشتباه خود را جبران کنند، توضیح داد: آقایان جرات و شهامت گفتن نداشتند. بسیاری از مردم صحبت‌ها را متوجه می‌شدند ولی جرات یا شهامت اظهارنظر نداشتند. بنابراین وقتی با آنها محرمانه صحبت می‌کردم، متوجه نظر آنها می‌شدم. این خود یک بیماری بود که در مسوولان اوج گرفته بود. او در پاسخ به این سوال که اصولگرایان در مقابل میرحسین موسوی از آقای احمدی‌نژاد حمایت کردند، گفت: آنها متوجه شدند که اصلاح‌طلبان ممکن است جلو بیایند؛ بنابراین ناچار بودند چنین کاری کنند.

 

17302

کد N210489