اختصاصی

آخرین رقم بدهی وزارت نیرو اعلام شد/دو برنامه وزارت نیرو برای بازپرداخت مطالبات

مطالبات,برق

تهران - ایرنا - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی میزان بدهی وزارت نیرو به شبکه بانکی و بخش خصوصی را 18 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و از دو برنامه این وزارتخانه برای بازپرداخت بدهی ها خبر داد.

«هوشنگ فلاحتیان» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: وزارت نیرو در حال حاضر به شبکه بانکی کشور حدود 8 هزار میلیارد تومان و به فروشندگان برق خصوصی و پیمانکاران و تامین کنندگان تجیهزات و مهندسین مشاور حدود 10 هزار میلیارد تومان بدهکار است.

وی ادامه داد: برای پرداخت مطالبات شبکه بانکی و بخش خصوصی در صنعت برق کشور دو برنامه ریزی عمده کرده ایم؛ نخست این که در سال جاری به نحوی منابع موجود را مدیریت کنیم تا حتی الامکان هزینه تولید برق مربوط به سال 93 به بعد، به فروشندگان برق پرداخت شود.

معاون وزیر نیرو افزود: دیگر اینکه در ارتباط با مطالبات معوقه پیمانکاران و فروشندگان برق خصوصی و مهندسان مشاور نیز اطلاعات لازم را در این خصوص به نهادهای ذیربط منعکس کرده ایم که قول همکاری داده شده تا انشالله بتوانیم بدهی وزارت نیرو به بانک ها و بخش های دیگر را با یک برنامه ریزی مشخصی تسویه کنیم.

فلاحتیان افزود: در چند سال گذشته به دلیل این که مابه التفاوت قیمت تمام شده برق نسبت به فروش تکلیفی پرداخت نشده، این بدهی ایجاد شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که وزارت نیرو با به دست آوردن این مابه التفاوت ها که در سنوات گذشته جزو مطالبات وزارت نیرو بوده است بتواند منابعی تامین کند و از آن طریق نسبت به پرداخت مطالبات بخش های مختلف اقدام کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار امیدواری کرد که در زمانبندی قابل قبول این مطالبات شبکه بانکی و بخش خصوصی از وزارت نیرو پرداخت شود.

سیام(4)**9189**1449
کد N210475