بان کی مون: افغان‌ها با شرکت در انتخابات گام مهمی برداشتند

دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای از شرکت گسترده مردم افغانستان در انتخابات اخیر ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت، مردم افغانستان با شرکت گسترده در انتخابات گام مهمی را در راستای تضمین آینده و نهادینه شدن دموکراسی در این کشور برداشتند.

دبیرکل سازمان ملل از مردم افغانستان که با وجود تهدیدات تروریست‌ها برای مختل کردن انتخابات به پای صندوق‌های رأی رفتند، قدردانی کرد.

در بیانیه بان کی مون آمده است که مردم افغانستان نشان دادند تروریست‌ها در این انتخابات ناکام شدند. مردم با شرکت در این انتخابات قدمی به سوی پیشرفت و انتقال قدرت از راه دموکراسی برداشتند.

به گزارش بخدی نیوز، انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای ولایتی در شانزده فروردین جاری در سراسر افغانستان در فضایی نسبتا آرام برگزار شد.

انتخابات در افغانستان واکنش‌های جهانی نیز داشت و شماری از مقام های کشورهای دیگر برگزاری این انتخابات را موفقیت‌آمیز خواندند. بان کی مون نیز حضور مردم به خصوص زنان در این انتخابات را چشم‌گیر دانست و گفت که زنان با شرکت گسترده در انتخابات نقش مهم خود را همچون مردان در این روند ایفا کردند.

وی به نهادهای انتخاباتی برای برگزاری موفق انتخابات تبریک گفت و از مردم افغانستان خواست تا از نهادهای انتخاباتی در کشورشان حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N210466