تونس در صدد خرید خودرو از ایران است

تونس,خودرو

تهران - ایرنا - محمد علی فرشیشی مسوول بخش رسانه ای وزارت تجارت تونس امروز دوشنبه در یک گفتگوی رادیویی ابراز داشت کشورش برای تامین نیاز بازار خودرو خود قصد دارد از ایران و دیگر بازارهای آسیایی خودرو وارد کند .

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس ، فرشیشی ابراز داشت : تونس با این کار می خواهد به ناوگان خودروی خود که خودروهای اروپایی به ویژه فرانسوی و ایتالیایی بخش عمده آن را تشکیل می دهد، تنوع ببخشد.

وی ابراز داشت : ما خودروهایی از ایران و کشورهای آسیایی وارد خواهیم کرد که شهروند تونسی توانایی خرید آنها را داشته باشد.

تونس سالانه 45 هزار خودرو وارد بازار خود می کند که اکثر آنها فرانسوی ، ایتالیایی و آلمانی هستند اما کاهش یافتن ارزش دینار تونس در برابر یورو باعث افزایش نرخ این خودروها در کشور گردید به گونه ای که شهروند تونسی توانایی خرید و یا تعویض خودروی خود را ندارد .

هیاتی از بازرگانان ایرانی اخیرا از تونس دیدن به عمل آوردند و با مقامات تونس راههای تقویت همکاری دوجانبه را مورد بحث و بررسی قرار دادند . در این هیات شماری از مسوولان دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و مبنا نیز حضور داشتند.

روی آوردن تونس در این مرحله به بازار ایران بیانگر پیشرفت روابط میان دو کشور است که بیش از 30 توافقنامه و یادداشت تفاهم در ارتباط با همکاری اقتصادی و تجاری آن دو را به یکدیگر ربط داده است .

تونس و تهران امیدوارند مبادلات تجاری خود را به مرز 500 میلیون دلار برسانند . بدیهی است میزان مبادلات یاد شده در حال حاضر به دلیل کاهش یافتن صادرات فسفات تونس به ایران 300 میلیون دلار است .

خاورم ** 1487 **1547
کد N210330