• ۱۷بازدید

هاشمی رفسنجانی:کینه‌جویان با ادعای دفاع از اسلام، مسلمانان را به جان هم می‌اندازند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که همدلی و همکاری اهل سنت و شیعیان ایران می‌توانست الگویی برای همه جوامع مسلمان باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار محسن رضایی، معاونان، روسا و دبیران کمیسیون‌ها و جمعی از کارکنان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب اسلامی را حجت خدا در زمان ما دانست وگفت: در این انقلاب، اختلافات باندی آن‌قدر ارزش ندارد که وحدت ملی را مخدوش نماییم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان تفاوت‌های انتقادات مصلحانه و اختلافات سلیقه‌ای با تنازعات کینه-جویانه، گفت: در تاریخ اسلام مقاطع فراوانی داریم که کینه‌جویان با ادعای دفاع از دین اسلام، هم زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم می‌کنند و هم مسلمانان را به جان هم می‌اندازند.

وی با یادآوری جایگاه علمی و فقاهتی آیت‌الله العظمی بروجردی در حوزه علمیه قم، گفت: آن علامه دهر که استاد مراجع فعلی و سابق ما بودند، در کلاس‌های درس همگان را از دامن زدن به اختلافات مذهبی پرهیز می‌دادند.

هاشمی رفسنجانی افزود: آیت‌الله بروجردی خلافت و حجیت ائمه معصوم را دو مسئله شیعیان با اهل سنت می-دانست و برای خلافت تأکید می‌کرد که دامن زدن به یک مسئله تاریخی چه دردی را دوا می‌کند و برای حجیت ائمه (ع) نیز دارالتقریب را تأسیس کرده بودند که کارهای ایشان و شیخ شلتوت باید سرمشق علمای شیعه و سنی در همه زمان‌ها باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک آزادی سربازان مرزبان ایرانی به تشریح چرایی و چگونگی ربوده شدن آنها و دل‌نگرانی‌های همه ایرانیان در ایام نوروز پرداخت و گفت: چرا باید امت و ملتی که دین، کتاب و کشور مشترک دارند، بگذارند عده‌ای تندرو برداشت‌های غلط خود از دین و مذهب را به اسم اسلام معرفی و بر اساس آن اقدامات خصمانه کنند؟

هاشمی رفسنجانی با ستایش از نقش علمای اهل سنت، در این ماجرا، گفت: این تلاش‌ها در راستای عمل به بیانات قرآن کریم است که مسلمانان را دعوت به وحدت می‌نماید.

وی با بیان مستنداتی از حضور جوانان اهل سنت در 8 سال دفاع مقدس و تقدیم شهدای گرانقدر به انقلاب اسلامی گفت: همدلی و همکاری اهل سنت و شیعیان ایران می‌توانست الگویی برای همه جوامع مسلمان باشد که بعضی از تندروهای دو طرف خواسته یا ناخواسته دارند آب را به نفع دشمنان اسلام گل‌آلود می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که «غرب و شرق دنیای استکباری هیچ‌وقت راضی به وحدت کشورهای اسلامی نیست» به امکانات بالقوه و بالفعل ویژگی‌های جغرافیایی، منابع سرشار و جمعیت 7/ 1 میلیاردی مسلمانان در دنیا اشاره کرد و گفت: اگر مسلمانان با هم باشند، قوی‌ترین مجموعه در سازمان‌های بین‌المللی خواهند بود.

در آغاز این دیدار محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی با تبریک سال نو، به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل داخلی، منطقه‌ای و جهان اسلام پرداخت و سپس آقایان واعظی و سلیم آبادی گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های کمیسیون‌ها و دبیرخانه مجمع تشخیص در سال جدید ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N210227

وبگردی